Bezák vyzliekol Sokola a Vatikán donaha

Autor: Tomáš Bosák | 13.12.2012 o 20:09 | (upravené 13.12.2012 o 20:31) Karma článku: 12,83 | Prečítané:  833x

Nepochopenie, sklamanie, smútok, hanba, ale aj hnev. To všetko sa dalo čítať z tváre Bezáka v exkluzívnom rozhovore, ktorý poskytol bývalý biskup súkromnej televízii. V niektorých vetách si teda nedával servítku pred ústa.

Konečne sme sa dozvedeli aspoň o niečo viac. Bezák bol ako biskup mimoriadne obľúbený pre jeho otvorenosť, priamočiarosť a schopnosť prispôsobiť cirkev novej dobe. Presne opak toho ako ťažkopádne niekedy pôsobí cirkevná vrchnosť. V cirkvi je mnoho kňazov, ktorí by liberálnejším spôsobom boli schopní priviesť oživenie. Bezák bol jedným z nich a ako biskup mal možnosť meniť nielen svoje blízke okolie, ale aj celú diecézu. No slovo liberálny sa v cirkvi a vo Vatikáme nenosí.

Bezák v dnešnom rozhovore potvrdil, že dôvody naďalej nepozná a čo je najsmutnejšie, Vatikán zakázal hovoriť o odvolaní verejne. To dnes Bezák porušil. Biskupi na Slovensku poukazujú na slepú oddanosť voči Vatikánu a slovo Bezák im spôsobuje husiu kožu. Takí istí boj ako sledujeme v politike, či na pracoviskách, existuje aj medzi samotnými biskupmi. Jednoducho povedané, hlúpa závisť a snaha poukázať na chyby stála Bezáka miesto. A naši biskupi ho ani náhodou nepodržali. Skôr naopak.

A dostávame sa k menu Sokol. Bezák nešetril ani jeho. Potvrdil to, čo už rieši aj Úrad boja proti korupcii. S penizami sa šafárilo tak, ako si prial Sokol. Pokladal sa akokeby za veľmoža, pána nad všetkým. A vlastne jeden dôvod odvolania Bezák ešte povedal. Snaha zakryť finančné prešľapy. Smutné, že po všetkých problémoch sa Vatikán stále nepoučil a jeho metódou je ututlať všetky problémy. Či homosexuáli, či peniaze, stále je to o tom istom. Klamať, zatĺkať a klamať.

Je to jeden veľký hnus, lebo tí čo vyhlasujú, ako sa má ku každému človeku pristupovať s láskou a odpúšťať, zrazu uvrhnú človeka, ktorý trocha nevoňal a poukazoval na problémy, do zabudnutia. Z biskupa urobia pomocného duchovného, degradujú ho a ani mu len nepovedia, ako sa vlastne previnil. Smutné, že také niečo sa deje v cirkvi. Ale zrejme už nič prekvapivé. Napokon, nemodlíme sa kvôli biskupom, ale kvôli niečo inému. Oni sú len figúrky. A tak teda ďalej počúvajme tie múdre pastierske listy, ktorým rozumejú len biskupi a v ktorých nám kážu, ako sa máme správať a prispievať na ich aktivity. Amen

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?