Bezák vyzliekol Sokola a Vatikán donaha

Autor: Tomáš Bosák | 13.12.2012 o 20:09 | (upravené 13.12.2012 o 20:31) Karma článku: 12,83 | Prečítané:  833x

Nepochopenie, sklamanie, smútok, hanba, ale aj hnev. To všetko sa dalo čítať z tváre Bezáka v exkluzívnom rozhovore, ktorý poskytol bývalý biskup súkromnej televízii. V niektorých vetách si teda nedával servítku pred ústa.

Konečne sme sa dozvedeli aspoň o niečo viac. Bezák bol ako biskup mimoriadne obľúbený pre jeho otvorenosť, priamočiarosť a schopnosť prispôsobiť cirkev novej dobe. Presne opak toho ako ťažkopádne niekedy pôsobí cirkevná vrchnosť. V cirkvi je mnoho kňazov, ktorí by liberálnejším spôsobom boli schopní priviesť oživenie. Bezák bol jedným z nich a ako biskup mal možnosť meniť nielen svoje blízke okolie, ale aj celú diecézu. No slovo liberálny sa v cirkvi a vo Vatikáme nenosí.

Bezák v dnešnom rozhovore potvrdil, že dôvody naďalej nepozná a čo je najsmutnejšie, Vatikán zakázal hovoriť o odvolaní verejne. To dnes Bezák porušil. Biskupi na Slovensku poukazujú na slepú oddanosť voči Vatikánu a slovo Bezák im spôsobuje husiu kožu. Takí istí boj ako sledujeme v politike, či na pracoviskách, existuje aj medzi samotnými biskupmi. Jednoducho povedané, hlúpa závisť a snaha poukázať na chyby stála Bezáka miesto. A naši biskupi ho ani náhodou nepodržali. Skôr naopak.

A dostávame sa k menu Sokol. Bezák nešetril ani jeho. Potvrdil to, čo už rieši aj Úrad boja proti korupcii. S penizami sa šafárilo tak, ako si prial Sokol. Pokladal sa akokeby za veľmoža, pána nad všetkým. A vlastne jeden dôvod odvolania Bezák ešte povedal. Snaha zakryť finančné prešľapy. Smutné, že po všetkých problémoch sa Vatikán stále nepoučil a jeho metódou je ututlať všetky problémy. Či homosexuáli, či peniaze, stále je to o tom istom. Klamať, zatĺkať a klamať.

Je to jeden veľký hnus, lebo tí čo vyhlasujú, ako sa má ku každému človeku pristupovať s láskou a odpúšťať, zrazu uvrhnú človeka, ktorý trocha nevoňal a poukazoval na problémy, do zabudnutia. Z biskupa urobia pomocného duchovného, degradujú ho a ani mu len nepovedia, ako sa vlastne previnil. Smutné, že také niečo sa deje v cirkvi. Ale zrejme už nič prekvapivé. Napokon, nemodlíme sa kvôli biskupom, ale kvôli niečo inému. Oni sú len figúrky. A tak teda ďalej počúvajme tie múdre pastierske listy, ktorým rozumejú len biskupi a v ktorých nám kážu, ako sa máme správať a prispievať na ich aktivity. Amen

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?