Vianočný darček od súdruha premiéra

Autor: Tomáš Bosák | 9.12.2012 o 18:08 | (upravené 9.12.2012 o 18:25) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  83x

Premiér na sneme Smeru upozornil svojich súdruhov, aby si dávali pozor na zlyhanie a korupciu. No radšej mal upozorniť sám seba, že je niekedy dobré zamyslieť sa nad svojimi krokmi vopred. Potom nemusíme vyhodiť do luftu len tak 25 miliónov eur. Našich 25 milónov, nie jeho.

Premiér je hrdý, že Smer nemá škandály za 8 mesiacov svojho vládnutia. No jeden veľký škandál je on sám. Stále žije svojimi myšlienkami v inej dobe, v dobe, ktorá už odišla. No ťažko sa tomu čudovať. Lebo ako on s radosťou tvrdí, ani si nevšimol,  že nejaký 17. november tu bol. Tak je potrebné pán premiér otočiť kalendár, resp. ho vymeniť. Svet je globalizovaný, úzko prepojený a v mnohých prípadoch podliehame aj medzinárodnému právu. Hrať sa na všemocného súdruha sa už nevypláca.

Zakázať zisk zdravotným poisťovniam v roku 2007 vraj ušetrilo nám daňovníkom okolo 200 miliónov. Ťažko overiteľné číslo, možno pravdivé, možno nie. No aké sú fakty? Tie fakty, ktoré je ľahko overiť, čierne na bielom. Zákon je podľa rozhodnutia Ústavného súdu protiústavný, vlastníci Union ho napadli súdnou cestou a Medzinárodný súdny tribunál rozhodol, že musíme zaplatiť 25 milónov eur. A niekoľko miliónov eur sme vynaložili na právnikov. Podotýkam, že zbytočne.

Nech si premiér a minister financií hovorí čo chce, žiadnym odvolaním neuspejeme, a pod vianočným stromčekom sme si tak našli peknú sekeru. Je to memento pre premiéra, aby dal pokoj zoštátneniu zdravotných poisťovní, lebo možno o tri, štyri, roky si nájdeme pod vianočným stromčekom oveľa väčšiu sekeru. Lenže náš premiér sa nepoučí, to je fakt, slepo verí, že štátna moc je nepriestrelná, no časy socializmu sú preč, už nie sme v červenom bloku, keď štát bol všetko. Teraz sa za hlúpe rozhodnutia nemilosrdne platí na medzinárodnom poli.

A možno je už čas zaviesť hmotnú zodpovednosť pre našich vládnych politikov, len potom mám vážne obavy, že vo vláde by nikto neostal. Či patrí vpravo alevo vľavo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?