Nevinná ovečka Trnka a baránok Kočner

Autor: Tomáš Bosák | 28.11.2012 o 19:03 | (upravené 28.11.2012 o 19:20) Karma článku: 20,94 | Prečítané:  194x

Kočner sa zaujíma o bytovku v Bernolákove, lebo mu ide o spravodlivosť a Trnka chcel konečne pomôcť ľuďom, aby dostali svoje byty. Som dojatý, až mi slzy tečú po tvári. Koľko ľudomilstva od človeka ako je pán Kočner. Hotový askét.

Ak ide Kočnerovi o spravodlivosť, tak v prvom rade, o jeho vlastnú spravodlivosť a najmä prospech. Vlastníci bytov sú len pešiakmi na jeho šachovnici. Už raz sa o niečo podobné pokúsil, tiež argumentoval svojím sociálnym cítením.

Kočner a bývalý minister hospodárstva Rusko mali ťahanice o Markízu, čo vyvrcholilo pred pár rokmi tzv. obsadením televízie. Nakoľko Kočner len tak porážku nestrávil, tak sa Ruskovi pomstil o pár rokov na to. Rusko bol ministrom hospodárstva a pod nový závod Kia sa mali vykupovať pozemky v Tepličke nad Váhom. Vtedy to Kočner využil a nakúpil pozemky, aby mohol Ruska držať v šachu. Išlo len o akt pomsty a svoju vlastnú hru. Teraz je situácia podobná, opäť argumentuje svojou ochotou pomôcť ľuďom. A možno im naozaj pomôže, ale čo je v pozadí?

Využil Kočner svojho kamaráta Trnku za účelom dobrého skutku, ale obaja vedia, o čo v tejto kauze ide? Kočner obviňuje médiá, že informujú nepravdivo. No tak trošku im utiekla podstata problému. A to že Trnka konal tak ako nemal a za svoje konanie by mal niesť vinu, to je, mal by byť okamžite odvolaný. Keď nie z profesionálneho hľadiska, tak z morálneho určite pochybil. No najviac morálne by bolo keby sám odstúpil.

Lenže Trnka má na prokuratúre silné slovo, tak ako má Kočner silné slovo v pozadí našej politickej scény. Obyvateľom bytovky v Bernolákove ostáva len veriť, že Kočner s Trnkom zrazu našli zmysel svojho života, obrátili sa a prešli na stranu dobra, kde budú pomáhať bezmocným občanom Slovenska. Už len tá svätožiara im chýba k dokonalosti. No realita bude taká klasická slovenská. Prejde pár dní, týždňov a na všetko sa zabudne. A možno budeme mať z pána Trnku ešte aj generálneho prokurátora. Pri neomylnosti strany Smer by to bola dokonalá skladačka v našom právnom systéme. Harabín, Trnka, chýba už len JUDr. Mečiar.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?