Nevinná ovečka Trnka a baránok Kočner

Autor: Tomáš Bosák | 28.11.2012 o 19:03 | (upravené 28.11.2012 o 19:20) Karma článku: 20,94 | Prečítané:  192x

Kočner sa zaujíma o bytovku v Bernolákove, lebo mu ide o spravodlivosť a Trnka chcel konečne pomôcť ľuďom, aby dostali svoje byty. Som dojatý, až mi slzy tečú po tvári. Koľko ľudomilstva od človeka ako je pán Kočner. Hotový askét.

Ak ide Kočnerovi o spravodlivosť, tak v prvom rade, o jeho vlastnú spravodlivosť a najmä prospech. Vlastníci bytov sú len pešiakmi na jeho šachovnici. Už raz sa o niečo podobné pokúsil, tiež argumentoval svojím sociálnym cítením.

Kočner a bývalý minister hospodárstva Rusko mali ťahanice o Markízu, čo vyvrcholilo pred pár rokmi tzv. obsadením televízie. Nakoľko Kočner len tak porážku nestrávil, tak sa Ruskovi pomstil o pár rokov na to. Rusko bol ministrom hospodárstva a pod nový závod Kia sa mali vykupovať pozemky v Tepličke nad Váhom. Vtedy to Kočner využil a nakúpil pozemky, aby mohol Ruska držať v šachu. Išlo len o akt pomsty a svoju vlastnú hru. Teraz je situácia podobná, opäť argumentuje svojou ochotou pomôcť ľuďom. A možno im naozaj pomôže, ale čo je v pozadí?

Využil Kočner svojho kamaráta Trnku za účelom dobrého skutku, ale obaja vedia, o čo v tejto kauze ide? Kočner obviňuje médiá, že informujú nepravdivo. No tak trošku im utiekla podstata problému. A to že Trnka konal tak ako nemal a za svoje konanie by mal niesť vinu, to je, mal by byť okamžite odvolaný. Keď nie z profesionálneho hľadiska, tak z morálneho určite pochybil. No najviac morálne by bolo keby sám odstúpil.

Lenže Trnka má na prokuratúre silné slovo, tak ako má Kočner silné slovo v pozadí našej politickej scény. Obyvateľom bytovky v Bernolákove ostáva len veriť, že Kočner s Trnkom zrazu našli zmysel svojho života, obrátili sa a prešli na stranu dobra, kde budú pomáhať bezmocným občanom Slovenska. Už len tá svätožiara im chýba k dokonalosti. No realita bude taká klasická slovenská. Prejde pár dní, týždňov a na všetko sa zabudne. A možno budeme mať z pána Trnku ešte aj generálneho prokurátora. Pri neomylnosti strany Smer by to bola dokonalá skladačka v našom právnom systéme. Harabín, Trnka, chýba už len JUDr. Mečiar.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?