Aj ja si nechcem všimnúť tri milióny na účte

Autor: Tomáš Bosák | 19.11.2012 o 16:33 | (upravené 19.11.2012 o 16:52) Karma článku: 25,50 | Prečítané:  2359x

Pán veľkopodnikateľ Kočner najprv zabudol a onedlho si spomenul, že uskutočnil prevod v banke vo výške 3 milióny eur. Veď aká to musí byť zanedbateľná suma, keď sem prúdila z Malty a na Maltu sa dostala z Belize, z daňového raja. Potom už viem, prečo je to taká zanedbateľná suma. V Belize sa asi skrývajú iné milióniky.

To, že Privatbanka pochybila a neoznámila túto finančnú transakciu, určite nie je celkom náhoda. Možno Kočnera nepokladala za pochybnú osobu, no tri milóny si len tak nikto nenalieva z jedného konca sveta na druhý každý deň. Banka ale to povšimné, čo bude musieť zaplatiť ako pokutu, s radosťou uhradí, veď napokon klientela je dôležitejšia ako pokuta raz do roka a iba v päťmiestnej sume.

Naše orgány by zrejme ani na nič neprišli, keby nás na to neupozornila samotná Malta. Privatbanka už raz pokutovaná za neohlásené pochybné transakcie bola a ak by sa toto udialo po prvej pokute, Národná banka Slovenska má právo odobrať banke licenciu. No nanešťastie sa transakcia pána Kočnera udiala ešte predtým, minulý rok a tak sa banka nemusí báť.

Myslím, že pochybenie nebolo posledné a ak by aj opäť bola objavená chyba, žiadna licencia sa nikomu nevezme. Za Privatbankou predsa stojí finančná skupina Penta a tá má dobré vzťahy na našom politickom spektre. Takže všetko ako má byť a nič sa nevymyká slovenskému štandardu. Opäť sa môže pár ľudí stretávať v pochybnom byte a piť colu a všeličo iné.

A na dokreslenie celej absurdity stojí za zmienku fakt, že novinári, ktorí o pochybných transakciách informovali, musia vypovedať na súde, nakoľko vraj došlo k vyzradeniu bankového tajomstva. A že si to všimla práve naša Generálna prokuratúra a že práve Trnka s Kočnerom sa poznajú. To je náhod na jednom piesočku.

Keby som aj raz zabudol, že mám nejaký ten miliónik na účte.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?