Strácame vlastnú samostatnosť

Autor: Tomáš Bosák | 14.11.2012 o 19:23 | (upravené 14.11.2012 o 19:44) Karma článku: 15,22 | Prečítané:  145x

A to čoraz viac. Nie je to len o politike, o daniach. Európska únia rozhoduje spoločne o úplných drobnostiach a tie majú väčší vplyv na náš život ako politika. Krajiny Európskej únie nám po novom nedovolili ani len vydať pamätnú mincu, tak ako sme ju navrhli my.

Budúci rok si pripomíname 1150 rokov od príchodu Konštantína a Metoda na územie Veľkej Moravy. Národná banka Slovenska pripravila vydanie pamätnej mince so zobrazením oboch učencom a nositeľov písma na Slovensko. No problém je, že sme v Európskej únie a aj o niečom takomto, o zobrazení našej vlastnej histórie už rozhoduje únia spoločne. A ostatné krajiny nám náš vlastný návrh zosekali. Obaja učenci nesmú mať na svojom odeve kríže, svätožiaru. Európska únia sa správa sekulárne, no mne to skôr pripadá, akoby sme chceli zobraziť Picassa bez štetca a obrazu.

Až po odstránení cirkevných prvkov môžeme raziť pamätnú mincu. V poriadku, dalo by sa súhlasiť, náboženstvo by sa nemalo miešať do politiky, či vnucovať, ale tu ide o osoby, ktoré jednoducho boli späté s kresťanstvom. Ale dajme tomu, že je možné akceptovať rozhodnutie sekulárnej Europy, no ako si mám potom vysvetliť prípravu nových bankoviek s názvom Európa, to je s portrétom osoby, ktorá predstavuje grécku mytológiu, teda spätosť s gréckymi bohmi.

Takže jednoducho zhrnuté. Konštantín a Metod sú reálne osoby, ale Európa iba nejaký výmysel Grékov. No výmysel má prednosť.

Európska únia je jeden veľký byrokratický moloch, ktorý sa rúti do záhuby a my zatiaľ len pritakávame, lebo podľa našich politikov, s výnimkou liberálov, len Európska únia je naša cesta. A čo keď tá jediná cesta nemusí byť správna?

Únia už prišla s mnohými blbosťami, najnovšie chce deklarovať 40 % zastúpenie žien vo vrchlovom manažmente najväčších podnikov. Nemám nič proti emancipácii žien, no umelo prepustiť riaditeľov, manažérov len preto, že sú mužmi a dosadiť ženy, hoci nemusia spĺňať pracovné predpoklady je hlúposť najvyššieho rangu. Ale tabuľky sú tabuľky a únia je v ich zhotovovaní majster. Keď aj uhorky a banány musia mať správne zahnutie, tak potom dosadiť pár žien do vrcholového manažmentu je maličkosť. Ešte pár rokov a už sa ani nebudem môcť najesť bez toho, aby mi únia neprikázala ako mám sedieť za stolom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Polis: SNS po kríze výrazne stratila

SNS by získala menej percent, než bol jej volebný výsledok v roku 2016. Politológ za tým vidí správanie jej predsedu Andreja Danka.

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka. Mal byť hotový, bude meškať roky

Úsek plánujú dokončiť až v roku 2021.


Už ste čítali?