Slušný a bezpečný život na Slovensku nebude

Autor: Tomáš Bosák | 10.11.2012 o 19:21 | (upravené 10.11.2012 o 19:51) Karma článku: 11,26 | Prečítané:  208x

Bratislava má za sebou ďalší pochod za slušný a bezpečný život na Slovensku. Médiá viac ako zmysel pochodu zaujalo spálenie vlajky Európskej únie a policajti potom médiám aspoň predviedli trocha divadielka.  

Pred pár dňami Brezno, teraz opäť Bratislava. Predtým Partizánske. Pochodov za slušný a bezpečný život na Slovensku a namierených proti asociálom pribúda, no účasť ľudí je minimálna. A naškodu veci je aj postavenie sa médií k danej problematike. Médiá majú práve tú moc, aby dokázali vyburcovať národ. No naše, ako sa nazývajú mienkotvorné médiá, zaujme iba, či sa na pochode ukáže niekto z kotlebovcov alebo či predvedie zásah polícia. Ako dnes. Žiadne mienkotvorné médiá, my máme skôr bulvárne médiá.

Zapálenie vlajky podľa Dobrovodského a ďalších organizátorov nie je trestné, lebo Európska únia nie je štát, no polícia to brala ako narúšanie pokoja a zrejme radikálny čin, keď musela opäť zasahovať. Na zásahy tohto typu sa na ministerstve vnútra peniaze nájdu, no robiť poriadok tam, kde je potrebný, na to je prikrátka. Zásah dnešného typu proti páleniu vlajky len vyzliekajú ministerstvo vnútra a políciu donaha.

Ale späť k samotnému pochodu. Bojím sa a je to napokon aj úplne reálne, že pochody, najmä, keď sa ich zúčastní len pár desiatok ľudí, nezmenia v našej krajine nič. My občania už sme bohužiaľ tak skleslí a nedôverčivý, že spoliehať sa na štátnu moc, ktorá samotná dovolila navodiť tento "las vegas" sociálny systém, je zbytočné. Samotný štát funguje na princípe rozdávania peňazí bez akýchkoľvek zásluh. To, že posledný mesiac sa politici priam trhali, aby dokázali, že majú riešenie a že si zrazu všimli, čo sa deje v tejto krajine, je práve vďaka tomu, že cítia tlak z verejnosti a zrazu zistili, že kasa je prázdna a peniaze utekajú zadarmo tam, kam by nemali.

Je síce otázne, či vôbec niekto na ďalší podobný pochod príde, alebo či sa vôbec uskutoční, no nájdu sa ľudia, pre ktorých je to jediný spôsob, ako poukázať na chorú politiku tohto štátu a na svoju bezradnosť v každodennom živote. Robíš, platíš všetko a máš toľko čo má aj ten, ktorý nerobí, neplatí a kradne. Už len preto, aby táto téma aspoň rezonovala vo verejnosti a medzi politikmi, to má zmysel...protestovať a vyvíjať nátlak na štát. Lebo to smeruje len k horšiemu. A potom ostane slušný a bezpečný štát len ako veta na papieri...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?