Valko, Tupý, Gorila...

Autor: Tomáš Bosák | 7.11.2012 o 20:28 | (upravené 7.11.2012 o 20:54) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  151x

Tri rozdielne prípady a napriek tomu majú toľko spoločného. Sľuby od policajných šéfov, ministrov vnútra, že vyšetrovatelia sú blízko a čoskoro sa dozvieme rozuzlenie. Pamätám si ráno, keď som sa zobudil na internáte a dozvedel sa, že Daniel Tupý je mŕtvy...A je to už sedem rokov. Valkova smrť je stará už dva roky a Gorila bude čoskoro sláviť smutné výročie jedného roka, odkedy dokázala naplniť námestia.

Vražda Daniela Tupého pred 7 rokmi spojila Slovensko naprieč celým spoločenským spektrom. Politici sa výrazne angažovali, vznikali piesne, básne, postavil sa pomník a nič. Vyšetrovanie bolo v roku 2012 prerušené a tým bolo nepriamo potvrdené, že polícia to zabalila. Pred súd síce postavila pár mafiánikov, ale ako to býva u nás, veľmi rýchlo ich aj súdy prepustili. Objavilo sa viacero odpovedí. Najskôr sa pokladali za vinníkov neonacisti a táto teória sa razila veľmi dlho. Potom sa začala do popredia dostávať informácia, že sa jedná o organizovaný zločin a nejedná sa len o obyčajný prepad. No skutočnosť sa nikdy nedozvieme, ani jeho priatelia a rodina.

Minister Kaliňák označil vyšetrovanie vraždy Tupého a vraždy Valka za rovnako zložité prípady. Výborné premostenie k tomu, že oba prípady môžu byť čoskoro rovnaké nielen svojou zložitosťou, ale aj svojím koncom. Ostanú zapadnuté prachom a navždy nezodpovedané. Aj v tieto dni sa dozvedáme z médií, že vyšetrovatelia sú blízko k vyriešeniu prípadu vraždy Valka. No realita je taká, že každý ďalší mesiac sťažuje vyšetrovateľom šance na úspech. Jediné, čo vieme, je že sa rovnako nejednalo len o obyčajný prepad.

A čo Gorila. Trocha iný prípad, žiadna vražda osoby, ale vražda demokracie na Slovensku. V podstate len potvrdila to, čo sa na Slovensku hovorí medzi ľuďmi. Politici sú prepojení s veľkými finančnými skupinami a ryžujú neskutočné peniaze. Veľká väčšina z nich, tie tzv. veľké ryby, sú prehnité politické charaktery. Veľké finančné skupiny si platia politikov, tých politikov, ktorých si my volíme. Námestia boli naplnené a ľudia otvorene dávali najavo svoje rozčarovanie, lenže Gorila sa na svetlo dostala pred voľbami a je preto otázne, či aj samotné načasovanie celej kauzy nebolo len Gorilou z tej druhej strany. Prešli mesiace a všetko krásne utíchlo, ani protestujúcich zrazu niet.

Rád by som sa mýlil aspoň v jednom prípade, aby sa vyšetrovateľom podarilo nielen niekoho obviniť, ale aj poslať za mreže.

Slovensku chýba nejaký megaproces, odsúdenie veľkej ryby, nielen Černáka, či Majského, ale naozajstnej veľkej ryby. Lebo len veľký proces môže ukázať ľuďom, že všetko sa nemôže prepiecť. Ale na to si zrejme počkáme nejaký ten týždeň...či rok. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?