Traja "králi" v priamom prenose

Autor: Tomáš Bosák | 4.11.2012 o 14:29 | (upravené 4.11.2012 o 15:12) Karma článku: 8,07 | Prečítané:  159x

Niekto hovorí, že politická scéna sa vulgarizuje, stráca vážnosť a iné svoje hodnoty. No ja tvrdím, že politika vždy polarizovala  a vždy sa jedná iba o subjektívny pocit niektorého politika. Staré veľryby odchádzajú z politiky a tlačia sa do nej mladé a nové tváre.

Dnešná politická debata v súkromnej televízii hostila práve tri mladé "pušky" na našej politicke scéne. Poliačik, Matovič, Hlina. Očakával som prudkú a najmä otvorenú debatu a hoci najskôr to vyzeralo na nudu, predsa ma nesklamali. Nebudem hodnotiť politické programy a názory jednotlivých politikov, ale niečo úplne iné.

Pred voľbami sa síce iskrilo medzi pravicou a ľavicou, ale v jednom sa popredné politické strany zhodli, nové politické strany a ich tváre vraj ochudobňujú a vulgarizujú politickú scénu. Sčasti sa im podarilo presvedčiť Slovensko a s výnimkou Matoviča sa žiadne prekvapenie nekonalo. Nemôžem o sebe tvrdiť, že by som niekomu vyslovene držal stranu a nepatrím ani k stúpencom Matoviča, Hlinu a už vôbec nie Poliačika, no majú jednu devízu, ktorá starým politickým tváram chýba. Otvorene hovoriť v každej chvíli, aj keď to niekedy vyzerá neisto a sedliacky.

Staré politické špičky sa tvária veľavážene, dokážu si nakladať na tlačových konferenciách, ale prídu do politických debát a zrazu ticho. Možno to nazvať zmyslom pre politiku alebo je to iba zbabelé nechávanie si zadných dvierok? Matovič a Hlina a aj Poliačik si dokázali dnes hovoriť presne to, čo sa o nich písalo, žiadne tľapkanie si po pleci, dokázali si stáť za svojimi názormi.

A či je politika viac vulgárna? Ľudí nezaujíma len politikárčenie, ale aj trocha, nazvem to bulvárnosti a jednoduchosti. A aj taká dnes bola politická debata, zohnutie sa pod stôl Hlinu v priamom prenose, výroky, že nielen maternica je výrobným prostriedkom v osadách, ale aj pohlavný úd, to všetko zapadalo do otvorenosti a jednoduchosti spomínaných politikov.

Bodaj by politika bola čo najviac otvorená a hlavne politici nemenil svoje názory každý deň. No to by si mali uvedomiť aj stalé politické veľryby, z ktorých už mnohí museli odísť, lebo jednoducho prestali ľudí zaujímať. Ľudia nie sú hlúpi a skôr vedia prijať pravdu ako len politické sľuby a prázdne reči. A práve nové tváre nastavia "starým" politikom zrkadlo. Len druhá strana mince je, že okrem otvorenosti sú tu politici aj preto, aby pre nás niečo urobili, nelepili na seba kauzy a to je už otázka bez odpovede, či všetkých aj tak nepohádžeme do jedného vreca...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

KOMENTÁRE

Skutok sa stal. Únos sa vracia sa do kín aj do parlamentu

Mantru „skutok sa nestal“ verejnosť často vníma presne naopak.


Už ste čítali?