Traja "králi" v priamom prenose

Autor: Tomáš Bosák | 4.11.2012 o 14:29 | (upravené 4.11.2012 o 15:12) Karma článku: 8,07 | Prečítané:  163x

Niekto hovorí, že politická scéna sa vulgarizuje, stráca vážnosť a iné svoje hodnoty. No ja tvrdím, že politika vždy polarizovala  a vždy sa jedná iba o subjektívny pocit niektorého politika. Staré veľryby odchádzajú z politiky a tlačia sa do nej mladé a nové tváre.

Dnešná politická debata v súkromnej televízii hostila práve tri mladé "pušky" na našej politicke scéne. Poliačik, Matovič, Hlina. Očakával som prudkú a najmä otvorenú debatu a hoci najskôr to vyzeralo na nudu, predsa ma nesklamali. Nebudem hodnotiť politické programy a názory jednotlivých politikov, ale niečo úplne iné.

Pred voľbami sa síce iskrilo medzi pravicou a ľavicou, ale v jednom sa popredné politické strany zhodli, nové politické strany a ich tváre vraj ochudobňujú a vulgarizujú politickú scénu. Sčasti sa im podarilo presvedčiť Slovensko a s výnimkou Matoviča sa žiadne prekvapenie nekonalo. Nemôžem o sebe tvrdiť, že by som niekomu vyslovene držal stranu a nepatrím ani k stúpencom Matoviča, Hlinu a už vôbec nie Poliačika, no majú jednu devízu, ktorá starým politickým tváram chýba. Otvorene hovoriť v každej chvíli, aj keď to niekedy vyzerá neisto a sedliacky.

Staré politické špičky sa tvária veľavážene, dokážu si nakladať na tlačových konferenciách, ale prídu do politických debát a zrazu ticho. Možno to nazvať zmyslom pre politiku alebo je to iba zbabelé nechávanie si zadných dvierok? Matovič a Hlina a aj Poliačik si dokázali dnes hovoriť presne to, čo sa o nich písalo, žiadne tľapkanie si po pleci, dokázali si stáť za svojimi názormi.

A či je politika viac vulgárna? Ľudí nezaujíma len politikárčenie, ale aj trocha, nazvem to bulvárnosti a jednoduchosti. A aj taká dnes bola politická debata, zohnutie sa pod stôl Hlinu v priamom prenose, výroky, že nielen maternica je výrobným prostriedkom v osadách, ale aj pohlavný úd, to všetko zapadalo do otvorenosti a jednoduchosti spomínaných politikov.

Bodaj by politika bola čo najviac otvorená a hlavne politici nemenil svoje názory každý deň. No to by si mali uvedomiť aj stalé politické veľryby, z ktorých už mnohí museli odísť, lebo jednoducho prestali ľudí zaujímať. Ľudia nie sú hlúpi a skôr vedia prijať pravdu ako len politické sľuby a prázdne reči. A práve nové tváre nastavia "starým" politikom zrkadlo. Len druhá strana mince je, že okrem otvorenosti sú tu politici aj preto, aby pre nás niečo urobili, nelepili na seba kauzy a to je už otázka bez odpovede, či všetkých aj tak nepohádžeme do jedného vreca...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?