Lexa a Mečiar sa nám naďalej smejú

Autor: Tomáš Bosák | 2.11.2012 o 20:15 | (upravené 2.11.2012 o 20:40) Karma článku: 31,40 | Prečítané:  3737x

Keby som si istý, že mi niekto uniesol syna, nemám dôkazy, lebo štát zabetónoval vyšetrovanie vďaka amnestiám, roky utekajú a ja som presvedčený, že poznám vinníkov, čo mi zostáva v našej vraj "demokratickej" krajine? Iba verejne kričať. No potom sa mi môže stať to, čo sa stalo bývalému prezidentovi Kováčovi. Musí platiť a potupne sa ospravedlniť údajne nevinnému Lexovi.

To, čo stvárala SIS pod vedením Lexu a so súhlasom Mečiara je azda najsmutnejšia kapitola v našich krátkych dejinách. Pocit moci dodával obom vtedajším silným postávam našej krajiny auru všemocnosti a beztrestnosti. Únos Kováča ml. bol čin, za ktorý by sa nehanbil ani scénarista najväčšiego gangsterského filmu. Napriek očividním vinníkom nikto nič nemôže. Mečiarove amnestie zablokovali vyšetrovanie a roky utekajú a je otázne, či aj ich zrušenie by znamenalo úspech. No minimálne by niektorým osobám aspoň trocha priháralo pod zadkom.

Je smutné, ak terajší premiér v prípade amnestií poukazuje iba na právne hľadisko ich nemennosti a nepozerá sa na problém zo širšieho hľadiska, aby Slovensko mohlo očistiť svoju temnú stránku minulosti. No Mečiar zrejme vedel, prečo udelil amnestie, nešlo len o priateľskú výpomoc. Vyšetrovanie by zrejme nekončilo u osoby Lexu, ale práve osoba Mečiara by bola špičkou ľadovca. No prečo ich chráni Fico? To je zatiaľ záhada.

Je neuveriteľné, že podľa rozhodnutia súdu sa má Kováč Lexovi ospravedlniť a ešte aj zaplatiť 3319 eur. Z právneho hľadiska to možno pochopiť, obvinil Lexu bez dôkazov, no z morálneho hľadiska ide o úplné bahno.

Bolo, že to radosti, keď zatkli Lexu a eskortovali ho na Slovensko. Vychudnutý štramák zrazu zmenil pozlátku, schudol a namiesto väzenia ho na Slovensku čakalo parlamentné kreslo. Teraz, keď mu nikto nemôže dokázať vinu, si užíva slobodu, podniká a ukazuje sa v televízii ako veľavážená osobnosť. A naše celebrity si s ním s radosťou podávajú ruky. No amnestie sú iba ako múr, za ktorým naďalej rastie burina a tá burina ďalej rastie a darí sa jej. No ťažko je verejne poukázať na vinníka a aj si musím dávať pozor na ústa, lebo mi možno hrozí, že sa budem musieť ospravedlniť a ešte aj hlboko siahnuť do vrecka....Hanba.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?