Voda z vlastnej studne ma zabíja. Pravda alebo iba biznis?

Autor: Tomáš Bosák | 24.10.2012 o 20:08 | (upravené 24.10.2012 o 20:30) Karma článku: 11,84 | Prečítané:  720x

Bývanie na Žitnom ostrove, vlastná studňa. Ideálna kombinácia. Spotreba vody neobmedzená a výborná kvalita vody. Prvé platí, druhé je už vraj omyl. Dnes som sa na vlastné oči presvedčil, že ma ničí vlastná voda. Alebo je to všetko inak?

Keď sa naskytla možnosť urobiť si prieskum kvality vody, nebolo nad čím váhať. Hodinová prednáška mi priniesla viac informácií akokeby celý deň študujem knihy. Bol som si istý, že voda bude kvalitná, veď lokalita je známa na celom Slovensku. Žitný ostrov sa pokladá za obrovské bohatstvo. No dozvedel som sa pravý opak. Za posledné dve desaťročia vraj išla kvalita vody na Žitnom ostrove tak rapídne dole, že už spôsobuje aj ochorenia. Hoci som najprv pochyboval, merania vlastnej vody ma presvedčili. Ďaleko presiahli limity a výsledok bol taký, že už nie je príliš vhodná pre organizmus.

Obaja testovatelia zo súkromnej firmy ma teda presvedčili, že voda doma nie je príliš kvalitná. Potom mi vysvetlili, prečo nie je vhodné piť, u nás tak obľúbené, minerálne vody často. Nanajvýš sa odporúča jeden, dva poháre za deň. Po prvé priveľa minerálov pre organizmus a plastové fľaše. Plast, ktorý sa vyrába z ropy, nesmie byť vystavený na slnku a v teple. A kde vystavujú minerálky dovozcovia a predajne? No predsa na slnku pri obchodných domoch. Z plastov sa vplyvom slnka odbúravajú látky, ktoré sa dostávajú do našich zdravých minerálok. A máme tu rakovinu.

Najprv som počúval s veľkým záujmom, ale potom mi to už začalo vŕtať v hlave. Testovanie síce bolo bezplatné vďaka podpore z európskych fondov, ale stále som neprišiel na chlp veci, prečo tak dlhá prednáška. Zakázali mi piť vodu z vodovodu pri terajšom stave, minerálky nemám piť, čaj si uvarím stále z rovnakej vody. Už som nevydržal a spýtal som sa, či sa mám dať na alkohol. A potom sme sa konečne dostali do cieľa. Ako sa to dá zmeniť? Ľahko, kúpiť si filter vody za 2600 eur. Hm, samozrejme, že som nesúhlasil, potom sa zrazu našla dotácia v podobe 900 eur, už by som zaplatil iba 1500 eur. Stále som ale odmietal a tak zrazu už bolo možné využiť aj splátky. Keď ani to nezabralo, ponúkli mi filter do sprchy za 160 eur. Aj to som odmietol, už som bol znechutený a tak prišla posledná ponuka. Filter do sprchy môžem mať dokonca zadarmo, ale musím napísať 10 kontaktov a z nich dvaja si musia zakúpiť filter na vodu.

Aká krásna reťazová akcia, ako posielanie reťazových mailov. Čo si potom myslieť o tom všetkom? Voda je bordel, bohužiaľ, ale nemali prispôsobené meranie tak, aby bol výsledok vždy zlý? Vždy ide iba o biznis a najmä keď ide o zdravie ľudí. Myslím, že podobné dílerské akcie som už vyčerpal na veľmi dlhé obdobie. Ale kto by si pomyslel, že ešte aj za testovaním kvality vody sa skrýva biznis a obchod.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Polis: SNS po kríze výrazne stratila

SNS by získala menej percent, než bol jej volebný výsledok v roku 2016. Politológ za tým vidí správanie jej predsedu Andreja Danka.

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka. Mal byť hotový, bude meškať roky

Úsek plánujú dokončiť až v roku 2021.


Už ste čítali?