Strach Jobbiku zo Slovenska? Nie, iba snaha zaujať

Autor: Tomáš Bosák | 22.10.2012 o 19:45 | (upravené 22.10.2012 o 20:20) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  103x

Časy sa menia. Jobbik sa preslávil v Maďarsku viacerými protislovenskými vyjadreniami, či skutkami. No teraz zmenil taktiku a neútočí zrazu na našu zvrchovanosť, ale bojí sa o tú maďarskú. Práve Slovensko má zabrať časť maďarského územia.

Jobbik je radikálne hnutie, ktorého agenda je jasná. Židia, Slováci, Rómovia. Nacionálne a rasistické prejavy. Ešte oveľa radikálnejšie hnutie ako je na Slovensku skupina okolo Kotlebu. Je to nebo a zem porovnávať obe skupiny. Najmä v Maďarsku má podporu na politickom poli, ktorú mu môžu kotlebovci u nás len závidieť.

Jobbik sa už preslávil prelepením slovenských názvov ulíc v Segedíne, mnohými protislovenskými vyjadreniami a teraz podnikol blokádu jedného jazdného pruhu v Rajke. Rajka sa stala lukratívnou oblasťou pre Slovákov a prakticky polovicu obyvateľstva už tvoria Slováci. Jedna z realitných kancelárií už dokonca začala ponúkať lokalitu v Rajke ako súčasť Bratislavy, tzv. nový šiesty bratislavský obvod.

Táto skutočnosť samozrejme pobúrila Jobbik. Pokladá to za hrubé zasahovanie do maďarskej suverenity a očakáva odtrhnutie Rajky z Maďarska a pričlenenie k Slovensku. No je to názor pochádzajúci tak do 19. storočia. A realita? Realita je 21. storočie a starosta Rajky, ktorý si mädlí ruky z príchodu Slovákov. Rastie počet obyvateľov v obci, tým aj príjem daní do obecnej pokladnice a obec má vynikajúce spojenie S Bratislavou. Pozemky sa predávajú jedna radosť a obec kvitne. Žiadne slovensko-maďarské napätie.

Predstavitelia Jobbiku pochopili, že slovensko-maďarská karta je v ťažkých krízových časoch málo zaujímavá a neaktuálna. Tým pádom je Jobbik nahratý a potrebuje stoj čo stoj nahnať agendu. topiaci sa aj slamky chytá, a preto tento trápny pokus s odtrhnutím Rajky od Maďarska. Niečo, čo je v dnešnej dobe nepredstavitelné, veď načo aj? Hranice sú otvorené. Chvalabohu, že ide len o výstrel do tmy a nijako to neohrozí pokojný život v slovensko-maďarskom prostredí. Predstvitelia Jobbiku teda môžu zasadnúť k stolu a rozmýšľať ako sa opäť ukázať a vytrestať tých Slovákov. No musia si nájsť niečo menej trápne a zbytočné ako bolo dnešné blokovanie cesty....Len sa treba pozrieť do kalendára. Je už rok 2012.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?