Strach Jobbiku zo Slovenska? Nie, iba snaha zaujať

Autor: Tomáš Bosák | 22.10.2012 o 19:45 | (upravené 22.10.2012 o 20:20) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  103x

Časy sa menia. Jobbik sa preslávil v Maďarsku viacerými protislovenskými vyjadreniami, či skutkami. No teraz zmenil taktiku a neútočí zrazu na našu zvrchovanosť, ale bojí sa o tú maďarskú. Práve Slovensko má zabrať časť maďarského územia.

Jobbik je radikálne hnutie, ktorého agenda je jasná. Židia, Slováci, Rómovia. Nacionálne a rasistické prejavy. Ešte oveľa radikálnejšie hnutie ako je na Slovensku skupina okolo Kotlebu. Je to nebo a zem porovnávať obe skupiny. Najmä v Maďarsku má podporu na politickom poli, ktorú mu môžu kotlebovci u nás len závidieť.

Jobbik sa už preslávil prelepením slovenských názvov ulíc v Segedíne, mnohými protislovenskými vyjadreniami a teraz podnikol blokádu jedného jazdného pruhu v Rajke. Rajka sa stala lukratívnou oblasťou pre Slovákov a prakticky polovicu obyvateľstva už tvoria Slováci. Jedna z realitných kancelárií už dokonca začala ponúkať lokalitu v Rajke ako súčasť Bratislavy, tzv. nový šiesty bratislavský obvod.

Táto skutočnosť samozrejme pobúrila Jobbik. Pokladá to za hrubé zasahovanie do maďarskej suverenity a očakáva odtrhnutie Rajky z Maďarska a pričlenenie k Slovensku. No je to názor pochádzajúci tak do 19. storočia. A realita? Realita je 21. storočie a starosta Rajky, ktorý si mädlí ruky z príchodu Slovákov. Rastie počet obyvateľov v obci, tým aj príjem daní do obecnej pokladnice a obec má vynikajúce spojenie S Bratislavou. Pozemky sa predávajú jedna radosť a obec kvitne. Žiadne slovensko-maďarské napätie.

Predstavitelia Jobbiku pochopili, že slovensko-maďarská karta je v ťažkých krízových časoch málo zaujímavá a neaktuálna. Tým pádom je Jobbik nahratý a potrebuje stoj čo stoj nahnať agendu. topiaci sa aj slamky chytá, a preto tento trápny pokus s odtrhnutím Rajky od Maďarska. Niečo, čo je v dnešnej dobe nepredstavitelné, veď načo aj? Hranice sú otvorené. Chvalabohu, že ide len o výstrel do tmy a nijako to neohrozí pokojný život v slovensko-maďarskom prostredí. Predstvitelia Jobbiku teda môžu zasadnúť k stolu a rozmýšľať ako sa opäť ukázať a vytrestať tých Slovákov. No musia si nájsť niečo menej trápne a zbytočné ako bolo dnešné blokovanie cesty....Len sa treba pozrieť do kalendára. Je už rok 2012.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?