Nenažranosť poslancov

Autor: Tomáš Bosák | 21.10.2012 o 19:16 | (upravené 21.10.2012 o 19:38) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  122x

Je kríza. Opasky sa uťahujú. Ale parlament nepozná ani slovo "kríza", ani slovné spojenie "uťahovanie opaskov". Nakúpiť extrémne kvalitný tovar za 1600 eur alebo menej kvalitný, ale stále výkonný tovar za približne 500 eur? Rozum káže zvoliť lacnejšiu ponuku a ušetriť, no v parlamente si s rozumom ani náhodou nepotykali.

Otázka laptopov sa v parlamente objavila už pre pár týždňami, keď poslanec za KDH Mikloško sa posťažoval, že nedostal nový laptop. Teraz sa k nemu pridali aj ďalší poslanci a vedeniu parlamentu sa návrh zapáčil. Tak sa bude nakupovať.

Je polemické, či by sa poslanci nemohli zachovať v tejto ťažkej dobe ústretovo a morálne a ako prejav dobrej vôle, si laptopy zakúpiť za vlastné. No chudáčikovia, museli by asi šporiť dlho zo svojho biedneho platu. No uznávam, že tak ako mnohí ľudia dostávajú vo svojom zamestnaní do držania služobné auto, telefón, či práve laptop, aj poslanci sú len zamestnanci, aj keď zamestnanci štátu a volení nami občanmi. Ale neupierajme im teda nárok na trocha zábavy.

Druhá strana mince je ale cena a výber laptopov. To, že sa ceny pri štátnych zákazkach vždy nadhodnotia, aby si niekto pomastil vrecká, je myslím každému v tejto krajine jasné. No pri klesajúcich cenách laptopov je cena 1600 eur za jeden laptop aj tak do neba volajúca. Najlacnejšie laptopy sa pohybujú na úrovni 330 až 400 eur, ale samozrejme sa jedná o nižší štandard. No za cenu okolo 500 až 600 eur sa dá už kúpiť kvalitný laptop, ktorý by vzhľadom na charakter práce bol pre poslancov dostatočný.

Pri záberoch, ktoré často ukazujú mediá z poslaneckých lavíc, mám pocit, že laptop by poslancom slúžil na prezeranie internetových stránok, prípadne na pozretie dobrého filmu, aby zabili nudu. Nanajvýš potrebujú editor na písanie a program na tvorbu prezentácií. Mať laptop za 1600 eur vyznieva pri technickej úrovni a veku niektorých poslancov nanajvýš komicky. Jedine, že by sa z našich poslancov stali hackery alebo informatici.

Štát ale zrejme nevie nakupovať rozumne a veď napokon prečo aj by mal. Štátne peniaze sú predsa našimi peniazmi a pokladnicu vždy správne doplníme. Tak prajem pánom poslancom veľa zábavy na nových laptopoch. Verím, že o pár mesiacov im nenapadne, že potrebujú mp3 prehrávače alebo domáce kino. Ale veď potom by aspoň konečne bolo v parlamente ticho...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

KOMENTÁRE

Skutok sa stal. Únos sa vracia sa do kín aj do parlamentu

Mantru „skutok sa nestal“ verejnosť často vníma presne naopak.


Už ste čítali?