Pán premiér, zmeňte slovník!

Autor: Tomáš Bosák | 3.10.2012 o 20:56 | (upravené 3.10.2012 o 21:28) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  109x

Učitelia dnes dostali zbohom, štátni úradníci ho dostanú čoskoro, na platy lekárov tiež nie sú peniaze. Náš premiér neustále opakuje, ako sa opatrenia dotknú 12 percent obyvateľov. Neskutočná hlúposť a klamstvo. Áno, opatrenia vlády sa dotknú 12 percent, ale zvyšných 88 percent úpne zahubia. A to som si myslel, že mám bližšie k ľavici...Pán premiér vypočujte svojho voliča. 

Iné je vládnuť a iné je byť v opozícii. Terajšej pravicovej opozícii sa vyčíta jej bezmocnosť a rozpoltenosť. No pravica môže ďakovať všetkým nadprirodzeným silám, že opustila kormidlo tejto krajiny. Situácia v Európe je na pokraji zrútenia a konečne si to uvedomujú aj v Bruseli, že staré časy sú preč. Naša ľavicová vláda vždy zdôrazňuje, že najdôležitejší je sociálny zmier a krízu zaplatia bohatí ľudia a firmy. Aká utópia. Fico až po nástupe k moci pochopil, že štátna kasa je prázdna ako deravé ponožky a nebude z čoho rozhadzovať. Dokonca ani svojim veľkým kamarátom v odboroch. No slovník naďalej nezmenil a stále sa snaží, už asi len sám seba presvedčiť, že jeho opatrenia sa dotknú len bohatých.

Nepochybne bez opatrení by sme nesplnili pravidlá o budúcoročnom deficite, ale je treba neustále ľudí klamať? Sme naozaj tak hlúpi, aby nám tlačili do hlavy len kaleráby? Nie je na platy pre učiteľov, úradníkov, hoci tie už dlhé roky stagnujú. Čiže tieto vrstvy obyvateľstva si opäť len siahnu hlbšie do vrecka, ale za rovnaký plat. Čiže budú v mínuse. Ceny potravín rastú, rastú ceny pohonných látok. Mení sa zákonník práce. Firmy budú chcieť do konca roka čo najskôr prepúšťať, aby sa vyhli súbehu odstupného a výpovednej lehoty. Dokonca to chcú využiť aj štátne inštitúcie a ministerstvá. Zaťaženie firiem zvýšením daní, či zavedenie bankovej dane sa opäť premietne len na bežných ľudí v podobe zvýšených poplatkov a ďalšieho prepúšťania. Zvýšili sa správne poplatky. Veď výpis z registra trestov, či papier na katastri si tiež nevybavujú len bohatí ľudia. Zdania sa dohodári a ľudia, ktorí sa horko ťažko dokázali zamestnať aspoň na dohodu, teraz buď prídu o prácu alebo bude prekvitať čierna práca. Nehovoriac o polozoštátnení druhého piliera.

To, že sa vládne opatrenia dotknú 12 percent obyvateľov, je možno pravda, ale tých 12 percent obyvateľov s radosťou prenesie svoje zaťaženie na zvyšok obyvateľstva a sme v tom namočení pekne všetci. Prečo tak sociálna ľavicová vláda nezníži spotrebnú daň na pohonné látky, či nevráti DPH späť na 19 percent. Prečo? Lebo má pred očami hlboký mínus a budúci rok nás čakajú ešte horšie úsporné opatrenia. Pán premiér, prosím Vás, porozmýšľajte nad zmenou slovníka a nesnažte sa stále do kamier rozprávať o tom, ako chránite bežného človeka. Potom asi niesom bežný človek. Do akej skupiny potom ale patrím...Len sa mi to zdá, alebo majú Mikloš a Fico predsa len niečo spoločné?  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?