Za všetkým hľadaj Poľsko

Autor: Tomáš Bosák | 19.9.2012 o 19:23 | (upravené 19.9.2012 o 19:45) Karma článku: 9,69 | Prečítané:  205x

Slovensko a Poľsko zakázali dovoz českého alkoholu. Poliaci sú rozhorčení, lebo v ich krajine sa našlo niekoľko stoviek fliaš s českými kolkami s prítomnosťou metanolu. So zaujímavou informáciou ale prišli české orgány. Vraj môže metanol pochádzať práve z Poľska. Kruh by sa uzavrel. Opäť ďalšia poľská mňamka na trhu.

Na Slovensku sme už mali všeličo z Poľska, technickú soľ, mäso rozmrazené po niekoľkých rokoch. V Česku zasa objavili v zmrzline chemikálie, ktoré sa používajú pri zabíjaní vší. Poliaci sú naozaj neskutočne prešibaní a dokážu speňažiť všetko, je jedno či je to jedlké alebo nie. Hlavne nech sú ingredience, na zdraví nezáleží. Nahodia si fantastické ceny a naši predajcovia samozrejme zoberú radšej lacnejší poľský výrobok ako slovenský a kvalitnejší. V každej krajine sa nájdu šmelinári, ktorí chcú zarobiť, ale toľko závad, ktoré sa našli už pri poľských výrobcoch, to asi nie je náhoda.

Česká republika je momentálne svojou metanolovou kauzou v centre diania. Prohibícia spôsobuje nielen odčerpávanie finančných prostriedkov pre štát, ale aj veľké straty pre liehovary a samotných predajcov. Tlaky sú veľké, peniaze potrebné, aj preto neprekvapuje dnešná správa, že možno prohibícia už cez víkend skončí. Napriek tomu, že ľudia ďalej zomierajú, dnes pribudla v Čechách už 24. obeť. Ak by sa potvrdilo, že metanol naozaj pochádza z Poľska, kde ho od roku 2010 pridávajú do kvapalín do ostrekovačov, nič to nemení na veci, že Česko sa už nezbaví svojej metanolovej nálepky a Poliaci z toho opäť výjdu potichu a víťazne. Možno o pol roka tu budeme mať zasa nejaké prekvapko od našich severných susedov. Napríklad nejakú kyselinu alebo technické hnojivo v potravinách. Uvidíme.

Tlak na našu vládu vytvárali aj domáce zamestnávateľské zväzy, aby zakázala dovoz českého alkoholu, lebo sa im uvoľnilo miesto na trhu a môžu z tejto situácie profitovať slovenskí výrobcovia, čo je samozrejme legitímne. Len keby tak prohibícia v Česku trvala čo najdlhšie. Ale zabudli by ľudia potom na kvalitnú becherovku? Asi nie. Pančovaný alkohol nie je žiadnou novinkou. Zrejme je to bežná záležitosť, len ten kto spôsobil tento rozruch, bol buď nový vo fachu výroby nelegálneho alkoholu, alebo to niekto dobre prepískol a prezradil celú svoju sieť. Preto bude najlepšie nekupovať žiadny alkohol, už vôbec nie cez internet a pobrať sa pod stromy, zozbierať pár jabĺk a vypáliť si poriadnu domácu...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

KOMENTÁRE

Skutok sa stal. Únos sa vracia sa do kín aj do parlamentu

Mantru „skutok sa nestal“ verejnosť často vníma presne naopak.


Už ste čítali?