Veľká októbrová obyčajnosocialistická reforma

Autor: Tomáš Bosák | 19.9.2012 o 16:46 | (upravené 19.9.2012 o 17:12) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  92x

Podľa Strany rómskej únie na Slovensku hrozia čoskoro pre neuspokojivú a žalostnú situáciu Rómov na Slovensku nepokoje a na október je ohlásený protest Rómov pred úradom vlády. Kotlebovci zasa idú koncom septembra upratovať v osade pod Krásnou Hôrkou. A v tejto napätej situácii sa včera potľapkávali naši socialisti s úplne obyčajnými ľuďmi pred kamermai a fotoobjektívmi, že našli recept na rómsky problém.

Včerajšia tlačová konferencia potvrdila zbabelosť smerákov a zároveň veľké odhodlanie spojené s naivitou od matovičovcov. Ich poslanec, Róm, Peter Pollák sa stane od 1. októbra splnomocnencom vlády pre rómske komunity a včera načrtli hlavné tézy svojho veľkého programu, tzv. rómskej reformy. Oficiálne má byť predstavená slávnostne v polovici októbra a skladať sa z desiatich pilierov, ktoré majú vraj zahŕňať až sto hlavných téz. No páni politici asi zabudli, že menej je niekedy viac a hlavne v rómskej oblasti určite.

Ak Rómovia hovoria o žalostnej situácii a obrovských problémoch, majú pravdu. Situácia v oasadách je pred výbuchom a rómskych osád neustále pribúda. Príkladom posledných dní sú Košice, kde po okolí mestá vznikajú nelegálne rómske osady. Ak Rómovia vydierajú sociálnymi nepokojmi, majú v niečom pravdu. Lebo ak splnia matovičovci a smeráci to čo včera predostreli, tak vyplácanie sociálnych dávok sa stane adresným a peniaze budú priamo odchádzať na platbu energií, bývania. Rómovia budú mať možnosť odkúpiť svoje pozemky, aby sa zlegálnili ich osady. Plán je to geniálny, ale asi ťažko uskutočniteľný. Ak áno, tak potom nám hrozia naozaj veľké nepokoje a zasa sa dočkáme rečí o šikanovaní a rasizme. Jeseň bude teda horúca. Lenže riešenie rómskej problematiky je tak zanedbané, že tu už sa dajú urobiť len radikálne zmeny, aby sme sa niekam pohli.

Spoločný postup obyčajných ľudí a vládnej strany hneď akoby žihadlom pichol ostatné pravicové strany a už máme na svete nové návrhy napríklad od SDKú. Je úplne jedno, kto príde s akým nápadom, len nech sa už niečo preboha v tejto krajine naozaj v rómskej problematike urobí. Bude to plus aj pre rómsku komunitu, aj pre nás všetkých. Len treba začať čím skôr, lebo čím sa budú približovať voľby, tým menej odvahy bude niečo meniť a rýpať do svojho volebného potenciálu. Treba si počkať na október, keď bude program predstavený a začne veľká októbrová revolúcia...pardon, reforma. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?