V parlamente naďalej útočia na naše bránice

Autor: Tomáš Bosák | 14.9.2012 o 16:44 | (upravené 14.9.2012 o 16:52) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  98x

Musím sa poďakovať bývalému ministrovi zdravotníctva pánovi Rašimu, že mi pri sledovaní večerných správ vyčaril úsmev na tvári. Verím, že zdravotné prehliadky z jeho iniciatívy budú v parlamente naďalej pokračovať.

Poslanec Raši z vlastnej iniciatívy poskytol svojim poslaneckým kolegom možnosť odbornej zdravotnej konzultácie na pôde parlamentu. A vybral si naozaj zaujímavú časť tela. Prostatu. Diskriminácia ženskej časti parlamentu, ale snáď to pani poslankyne svojmu kolegovi prepáčia. A možno žiadna diskriminácia, lebo na jazyk sa mi tlačí jeden bonbónik, ktorý vyslovila jnemenovaná stará pani v jednej obci na Slovensku : „samozrejme, aj ja mám tú prostatu". Nevedno, prečo si poslanec Raši vybral práve túto časť tela, ale každopádne mnoho ľudí na Slovensku by svojim zvoleným predstaviteľom v parlamente riadne "pomasírovalo" práve tieto partie, za to, čo tam stvárajú za naše peniaze. Nabudúce si to pýta od pána poslanca vybaviť vyšetrenie hlavy pre svojich kolegov.

 Po postupnom nútenom odchode poslancov ako Slota a Mečiar, som sa pri novom zložení parlamentu preľakol, kto nás bude zabávať nasledujúce štyri roky. Náš parlament je ale našťastie nevysychajúcou studňou komikov, nie je to len 150 vážnych pánov. Tento týždeň bol bohatý na zábavu, napriek tomu, že nám hrozí pád eura a mincovňa v Kremnici sa už pripravuje na razenie koruny, uťahujeme si opasky, kde sa dá, dvaja páni poslanci sa ohadzujú v pléne parlamentu rovno pred svojimi kolegami injekčnými striekačkami. Snáď sa ich pán Poliačik nerozhodne doma použiť. A okrem Matovičovho útoku zaujali Obyčajní ľudia tento týždeň aj vskutku netradičným návrhom, aby sa rokovanie parlamentu konalo v rómskej osade v Letanovciach. Návrh neprešiel, škoda. Zrejme sa poslanci obávali, že bavoráky prídu o svoje puklice a oni o svoje hodinky.

 Parlament už toho zažil za necelých 20 rokov republiky naozaj dosť, ale stále sa presviedčam, že v originalite je záruka úspechu a my občania aspoň po tých všetkých zlých správach o zdražovaní máme trocha zábavy. Aj keď naši komici v parlamente sú za ňu platený naozaj bohato a my si ešte za tú zábavu musíme aj zaplatiť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?