Cenzúra na blog.sme.sk?

Autor: Tomáš Bosák | 12.9.2012 o 13:40 | (upravené 12.9.2012 o 16:27) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  240x

Včerajší článok s názvom "Rómov neutláčame, oni utláčajú nás" bol stiahnutý z blog. sme.sk a zaradený len medzi súkromné články. Podobne sa administrátori zachovali aj k minimálne jednému bloggerovi, ktorý zhodou okolností uverejnil článok o Rómoch. Zdôvodnenie presunutia môjho článku bolo vraj generalizovanie a zovšeobecňovanie. Bol to naozaj hlavný problém alebo je táto téma tak citlivá aj pre novinárske servery?

Podotýkam, že v článku som spomenul udalosť posledných dní a to je Petícia z miest Partizánske, Žiar nad Hronom, Handlová a zároveň reakciu Parlamentu Rómov SR, ktorý sa vyjadril, že uvedená petícia je protirómska. Článok poukazoval na hlavný problém vo vzťahu Róm a neróm a to je spoločné spolužitie. Zároveň ale nedošlo k žiadnym hanlivým pomenovaniam, rasistickým urážkam alebo k navádzaniu na agresívne správanie voči našej minoritnej časti obyvateľstva. Jednalo sa o triezve pomenovanie problému a zároveň snahu poukázať, že na Slovensku sú utláčaní slušní ľudia. Podotýkam, že je jedno, či ide o Róma alebo neróma. Ak sa tedá naozaj jedná o zovšeobecňovanie, zrejme by táto téma ľudí tak veľmi nezaujímala a potom je potrebné aj ľuďom v dotknutých mestách a obciach povedať, že ich problém splužitia s neprispôsobivými občanmi je bežný a všeobecný.

Keď som napísal, že orgány činné v trestnom konaní majú často strach a zviazané ruky, nehovoriac už o politikoch, nečakal som, že aj novinári a prispievatelia majú v tejto oblasti zviazané ruky a články na túto tému sú neaktuálne a najmä nevhodné. Bohužiaľ rómskou problematikou sa je potrebné zaoberať a poukazovať na problémy, ktoré sú stále rovnaké a neriešia sa. Preto ani blog nemal za cieľ zamerať  sa na jeden obytný dom na Slovensku alebo na jednu ulicu, lebo v takom prípade by šlo zasa o zjednodušovanie problému. Problém je celoslovenský a bohužiaľ plodí násilie, lebo ľudia sú unavení z nečinnosti politikov a polície. Neviem sko si mám preto vysvetliť odpratanie uvedeného článku inak ako cenzúru vlastného názoru. Bojím sa preto, čo ma bude čakať teraz, vyškrtnutie zo zoznamu bloggerov a zakázanie publikovania?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?