Cenzúra na blog.sme.sk?

Autor: Tomáš Bosák | 12.9.2012 o 13:40 | (upravené 12.9.2012 o 16:27) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  233x

Včerajší článok s názvom "Rómov neutláčame, oni utláčajú nás" bol stiahnutý z blog. sme.sk a zaradený len medzi súkromné články. Podobne sa administrátori zachovali aj k minimálne jednému bloggerovi, ktorý zhodou okolností uverejnil článok o Rómoch. Zdôvodnenie presunutia môjho článku bolo vraj generalizovanie a zovšeobecňovanie. Bol to naozaj hlavný problém alebo je táto téma tak citlivá aj pre novinárske servery?

Podotýkam, že v článku som spomenul udalosť posledných dní a to je Petícia z miest Partizánske, Žiar nad Hronom, Handlová a zároveň reakciu Parlamentu Rómov SR, ktorý sa vyjadril, že uvedená petícia je protirómska. Článok poukazoval na hlavný problém vo vzťahu Róm a neróm a to je spoločné spolužitie. Zároveň ale nedošlo k žiadnym hanlivým pomenovaniam, rasistickým urážkam alebo k navádzaniu na agresívne správanie voči našej minoritnej časti obyvateľstva. Jednalo sa o triezve pomenovanie problému a zároveň snahu poukázať, že na Slovensku sú utláčaní slušní ľudia. Podotýkam, že je jedno, či ide o Róma alebo neróma. Ak sa tedá naozaj jedná o zovšeobecňovanie, zrejme by táto téma ľudí tak veľmi nezaujímala a potom je potrebné aj ľuďom v dotknutých mestách a obciach povedať, že ich problém splužitia s neprispôsobivými občanmi je bežný a všeobecný.

Keď som napísal, že orgány činné v trestnom konaní majú často strach a zviazané ruky, nehovoriac už o politikoch, nečakal som, že aj novinári a prispievatelia majú v tejto oblasti zviazané ruky a články na túto tému sú neaktuálne a najmä nevhodné. Bohužiaľ rómskou problematikou sa je potrebné zaoberať a poukazovať na problémy, ktoré sú stále rovnaké a neriešia sa. Preto ani blog nemal za cieľ zamerať  sa na jeden obytný dom na Slovensku alebo na jednu ulicu, lebo v takom prípade by šlo zasa o zjednodušovanie problému. Problém je celoslovenský a bohužiaľ plodí násilie, lebo ľudia sú unavení z nečinnosti politikov a polície. Neviem sko si mám preto vysvetliť odpratanie uvedeného článku inak ako cenzúru vlastného názoru. Bojím sa preto, čo ma bude čakať teraz, vyškrtnutie zo zoznamu bloggerov a zakázanie publikovania?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

KOMENTÁRE

Skutok sa stal. Únos sa vracia sa do kín aj do parlamentu

Mantru „skutok sa nestal“ verejnosť často vníma presne naopak.


Už ste čítali?