Ďalšia blamáž pre Slovensko

Autor: Tomáš Bosák | 3.9.2012 o 16:05 | Karma článku: 7,04 | Prečítané:  768x

Príbehy o zbabranej olympiáde pre nepočujúcich športovcov, či financovanie zimného štadióna v Bratislave majú svoje pokračovanie. Teraz bude stredobodom pozornosti Senec a jeho športový areál.

Výstavba akéhokoľvek športoviska na Slovensku je veľkým sviatkom. Tenisti majú svoje Národné tenisové centrum, hokejisti aspoň dva poriadne štadióny, v Košiciach a Bratislave. Nech už ich výstavba trvala koľko trvala a či už sa minulo viac finančných prostriedkov ako bolo pôvodne naplánovaných, stoja, slúžia a vďaka nim sme mohli hostiť majstrovstvá sveta v hokeji. Niektoré športy také šťastie nemajú. Dráhoví cyklisti márne čakajú na svoj nový ovál a futbalisti na svoj národný štadión.

 

Pred pár rokmi bol veľkým projektom športový areál v Senci, ktorý mal spĺňať tie najvyššie požiadavky, mal sa stať tréningovým kempom nielen pre seniorskú reprezentáciu, ale aj pre mládežnícke reprezentácie, samozrejme slúžiť aj domovskému klubu zo Senca a zároveň širokej verejnosti.

 

Projekt Seneckého areálu bol financovaný z tzv. nórskych grantov. Nórsko, Island a Lichtenštajsko podporili výstavbu sumou 668 184 EUR, zvyšnú časť 117 915 EUR zafinancoval Úrad vlády SR. Čuduj sa svete, dodatočne sa objavili podozrenia z podvodu pri financovaní areálu, kde prijímateľom financií mal byť ŠK SFM Senec. Zrejme nešlo o žiadnu iba administratívnu chybu u nás, keď sa začal podvodom zaoberať aj Brusel a náš Úrad vlády SR musel toto leto vysvetľovať, čo sa vlastne u nás mohlo stať. Odpoveď mala odísť do Bruselu a dotknutých krajín v polovici augusta a vzhľadom na to, že spomínané tri krajiny nás požiadali o vrátenie všetkých svojich finančných prostriedkov, zrejme sme to dostatočne nezahladili pod stôl. Nuž opäť sme ukázali Európe ako sa u nás financujú projekty a nielen tie športové.

 

Chudáci Nóri, Islanďania a Lichtenštajci si už dobre rozmyslia, či nám ešte niekedy nejaké euríčka poskytnú. Či to dopadne pre nás napokon pozitívne alebo negatívne, ako sa hovorí, bez vetra sa ani lístok na strome nepohne. Všetky strany sa budú navzájom obviňovať a nakoniec sa verejnosť aj tak nedozvie pravdu. Potom si hovorím, že asi aj máme šťastie, že ten národný futbalový štadión ešte nestojí, lebo niekto by sa zasa pekne nabalil a zasa si robiť hanbu pred svetom? Ale veď tam nás už poznajú....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Polis: SNS po kríze výrazne stratila

SNS by získala menej percent, než bol jej volebný výsledok v roku 2016. Politológ za tým vidí správanie jej predsedu Andreja Danka.

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka. Mal byť hotový, bude meškať roky

Úsek plánujú dokončiť až v roku 2021.


Už ste čítali?