Hlúposti kúzelníkov zo Súmračnej

Autor: Tomáš Bosák | 5.12.2015 o 20:24 | Karma článku: 14,44 | Prečítané:  18157x

Od kúzelníkov zo Súmračnej som čakal viac, ako to, čo predviedli v Nitre. Tretí tzv. sociálny balíček sľubuje akurát veľké míňanie a nič systematické. Smer jasne potvrdil, o akých voličov má záujem.

Snem v Nitre bol hlavne "one man show" premiéra Fica. Až sa to niekedy podobalo na volebnú kampaň ako v USA. Ale to by sa asi premiér strašne červenal, veď on sa snaží západ nenávidieť (pokiaľ sa práve nefotí s americkým prezidentom). A Paška pôsobil opäť ako nosič vody. Miesto na kandidátke sa mu neušlo, tak aspoň si moderoval snem. Ale to je troška málo na budúceho ministra zahraničných vecí. 

100 tisíc nových pracovných miest. No toto číslo museli na Súmračnej naozaj dlho vymýšľať. Keď sa nedá predpovedať situácia na trhoch ani pol roka dopredu, tak o čom sa tu chceme baviť. Na pobavenie. Fico je majster v podávaní malých kostičiek. Peniaze na platy v školstve a pre zdravotné sestry nie sú, ale peniaze na autobusy zadarmo budú. Dôchodky sa nebudú od januára zvyšovať ani len o 2 eurá mesačne, ale vianočné dôchodky budú rásť. Rozdajú miliardu eur a chcú mať vyrovnaný deficit v rozpočte. Keby nebudú o pár mesiacov voľby, tak si dovolím tvrdiť, že tretí volebný balíček pripravovali blázni. Ale idú voľby a bláznov sa ukáže ešte veľa.

Čo ma vytočilo ešte viac je drzosť, s akou Smer rozdáva funkcie svojim poskokom. Keď Jasovský skončil na NKÚ, bolo potrebné odmeniť sa mu za jeho výraznú aktivitu a tak vznikla funkcia poštového ombudsmana. Čo bude Jasovský robiť v novom úrade? To nevie nikto. O zvolení Laššákovej za kandidátku na sudcu ústavného súdu som už písal, ale totálnym atentátom Smeru na zdravý rozum je zvolenie Tomanovej za ombudsmanku pre deti. Ľudia, ktorí sa roky venujú práci s deťmi, nemali šancu, lebo Tomanová si musela rozšíriť pracovný životopis. To sa naozaj už páni zo Súmračnej nehanbíte? 

Takže rozmýšľajme. Fico nám dal jasnú voľbu. Buď Smer a 100-tisíc pracovných miest, autobusy zadarmo, nájomné byty, opravené cesty, vyššie vianočné dôchodky alebo pravicový zlepenec. No premiér Fico zabudol v žiari reflektorov povedať, že ak bude vládnuť naďalej podobným spôsobom, potom si nájdeme v štátnej pokladnici veľké...veď viete čo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?