Matovič sa mal ponúknuť Ficovi

Autor: Tomáš Bosák | 14.7.2015 o 16:48 | Karma článku: 11,51 | Prečítané:  2519x

Volebná kampaň bude plná rôznych "šialenstiev", ale Matovič už niekoľko mesiacov pred voľbami stanovil latku veľmi vysoko.

Ponúknuť verejne peniaze súperovi, inej politickej strane, je možno svetový unikát. No Matovič je Matovič a v jeho prípade je asi všetko možné. Keby sa nejednalo o politiku, možno by som Matovičovi aj uveril jeho svätý záujem. V mene čistoty politiky pomôcť súperovi, s ktorým bojujem o rovnaký typ voliča. No ani Matovič nie je svätuškár a dobre vie, že Procházka mu berie voličov a zároveň Matovič cíti, že s financovaním Siete môže stále vytrvalo "rezať" do Procházku. 

Matovič dobre vedel, že jeho ponuka bude odmietnutá, ak by Procházka prijal jeho ponuku, sám by sa ponížil a čiastočne priznal Matovičov názor, že financovanie Siete nie je úplne v poriadku. Matovič bojuje o voliča a je mu úplne jedno, koho pošliape. Na druhej strane asi je zbytočné si dávať ružové okuliare, že Procházka financuje svoju stranu inak ako ostatní predsedovia strán. Politické strany vždy existujú vďaka vplyvným ľuďom v pozadí. Stačí sa pozrieť na Procházku tak dva, tri roky dozadu a teraz a uvidíme úplne iného Procházku. Teraz je to skvelý marketingový produkt vylepený po celom Slovensku. A to niečo stojí.

Ak by Matovič myslel vážne svoju ponuku a svojimi peniazmi by chcel chrániť čistotu v politike, postupne by sa obrátil aj na iné politické strany a najmä na Ficov SMER. V pozadí SMERu predsa stoja oligarchovia a všetci o tom vieme. Matovičova miliónová ponuka teda len zapadá do jeho predvolebnej kampane, kde nepozná ani "vlastnú mater".

V prípade SMERu by ale ponuka troch miliónov eur bola len symbolická. Pri štátnom koryte, ktoré SMER má v rukách, by musel Matovič pridať za číslicu 3 ešte pár núl. Pri tom, čo prináša vláda jednej strane sponzorom SMERu, je Matovičova suma len smiešnym "sprepitným".

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?