Zvolenská si zaslúži odmenu?

Autor: Tomáš Bosák | 15.3.2015 o 17:10 | Karma článku: 13,11 | Prečítané:  23629x

Aspoň vo vládnej strane si to myslia. Po kauze predraženého CT-prístroja dostala Zvolenská padáka, teraz ako satisfakciu má dostať teplé miestečko v Bruseli.

Zvolenská nie je prvou, ani poslednou figúrkou v histórii Slovenska, ktorú vláda najprv odvolala a potom jej našla niečo lepšie v zahraničí. Zvolenská by mala pracovať ako naša expertka v Bruseli. Či sa jej nová pracovná pozícia bude aspoň trocha spájať so zdravotníctvom, zrejme vôbec nie je dôležité. Najúsmevnejšie na všetkom je, že ani minister Lajčák ešte nevie, čo bude Zvolenská v Bruseli robiť a ani to zrejme nevie ovplyvniť. Príkazy, ktoré dorazili do ústredia SMERu sú zrejme silnejšie ako vôľa ministra zahraničných vecí.

Kauzu CT-prístroja už zrejme SMER definitívne rehabilitoval. Stačí si spočítať tri najdôležitejšie informácie z posledných dní. Zvolenská dostala teplé miestečko v Bruseli. Senčák, ktorý bol veľkou rybou na ministerstve zdravotníctva a musel pre spomínanú kauzu z ministerstva odísť, dostal významné miesto v Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.A zaklincoval to minister zdravotníctva Čislák, ktorý sa vyjadril, že odchod Zvolenskej bol zbytočný a kauza CT-prístroja bola len pseudokauzou. 

Nuž to jasne ukazuje, že páni v SMERe sa boja skutočne len jediného a to je tlaku verejnosti. Nie opozícia, ale verejná mienka je najväčším nepriateľom SMERu. Aj preto musel odísť Senčák, Zvolenská. V skutočnosti ich SMER neodstavil, len upratal na iné teplé miestečka a odmenil ich za lojalitu. Je to výsmech každému slušnému občanovi, ktorý si musí každý deň vo svojej práci dávať pozor na to, aby nepochybil. A tie mega veľké ryby tam hore môžu urobiť akúkoľvek sprostosť a vždy sa pre nich nájde ešte niečo lepšie. Veď do volieb je už len rok a je potrebné ešte niečo zarobiť.

A potom, že premiér koná razantne a tvrdo, keď ministri pochybia. Bodaj by nie, keď má pre nich v zálohe iné pracovné miestečka..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?