Zvolenská si zaslúži odmenu?

Autor: Tomáš Bosák | 15.3.2015 o 17:10 | Karma článku: 13,11 | Prečítané:  23624x

Aspoň vo vládnej strane si to myslia. Po kauze predraženého CT-prístroja dostala Zvolenská padáka, teraz ako satisfakciu má dostať teplé miestečko v Bruseli.

Zvolenská nie je prvou, ani poslednou figúrkou v histórii Slovenska, ktorú vláda najprv odvolala a potom jej našla niečo lepšie v zahraničí. Zvolenská by mala pracovať ako naša expertka v Bruseli. Či sa jej nová pracovná pozícia bude aspoň trocha spájať so zdravotníctvom, zrejme vôbec nie je dôležité. Najúsmevnejšie na všetkom je, že ani minister Lajčák ešte nevie, čo bude Zvolenská v Bruseli robiť a ani to zrejme nevie ovplyvniť. Príkazy, ktoré dorazili do ústredia SMERu sú zrejme silnejšie ako vôľa ministra zahraničných vecí.

Kauzu CT-prístroja už zrejme SMER definitívne rehabilitoval. Stačí si spočítať tri najdôležitejšie informácie z posledných dní. Zvolenská dostala teplé miestečko v Bruseli. Senčák, ktorý bol veľkou rybou na ministerstve zdravotníctva a musel pre spomínanú kauzu z ministerstva odísť, dostal významné miesto v Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.A zaklincoval to minister zdravotníctva Čislák, ktorý sa vyjadril, že odchod Zvolenskej bol zbytočný a kauza CT-prístroja bola len pseudokauzou. 

Nuž to jasne ukazuje, že páni v SMERe sa boja skutočne len jediného a to je tlaku verejnosti. Nie opozícia, ale verejná mienka je najväčším nepriateľom SMERu. Aj preto musel odísť Senčák, Zvolenská. V skutočnosti ich SMER neodstavil, len upratal na iné teplé miestečka a odmenil ich za lojalitu. Je to výsmech každému slušnému občanovi, ktorý si musí každý deň vo svojej práci dávať pozor na to, aby nepochybil. A tie mega veľké ryby tam hore môžu urobiť akúkoľvek sprostosť a vždy sa pre nich nájde ešte niečo lepšie. Veď do volieb je už len rok a je potrebné ešte niečo zarobiť.

A potom, že premiér koná razantne a tvrdo, keď ministri pochybia. Bodaj by nie, keď má pre nich v zálohe iné pracovné miestečka..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Blaha sedel celkom sám. Takto vyzerala konferencia Smeru

Delegáti Smeru hlasovali. Nikto nebol proti.

KOMENTÁRE

Fico preháňal, aby sa stal nenahraditeľným

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.

ŠPORT

Lídrom Bory na Tour de France bude Čech, Sagan zabojuje o zelený dres

Leopold König pôjde na Tour so Saganom.


Už ste čítali?