Bezvýznamná konferencia s požehnaním premiéra

Autor: Tomáš Bosák | 8.3.2015 o 17:45 | Karma článku: 16,59 | Prečítané:  2035x

A bez premiéra. To, že sa Fico nemohol pre chorobu zúčastniť konferencie, nad ktorou prebral záštitu, ho možno ušetrilo od ešte väčšej hanby. Konferencia má asi taký význam pre konflikt na Ukrajine, ako to, či prší alebo svieti slnko na Floride. 

Náš premiér má u nás doma vždy silné reči. Vzhľadom na slabosť opozície si to aj môže dovoliť. Opozícia je názorovo nejednotná a často nestíha dostatočne tvrdo reagovať na Ficove chválenkárske reči a pomýlené názory. V zahraničnej politike je Ficova pozícia veľmi malátna. Možno aj preto dúfal, že organizovaním veľkej mierovej konferencie o rusko-ukrajinskom konflikte sa dostane na popredné stránky novín vo svete a pritiahne pozornosť kamier. No to bol len jeden nesplnený sen, z ktorého sa Fico rýchlo prebudil. 

Žiadne veľké mená, ani oficiálni predstavitelia Ukrajiny, Ruska, či Nemecka. Ani žiadna veľká konferencia. Nakoniec z toho bol uzavretý salónik pánov, ktorý sa prišli porozprávať o Rusku a trocha aj o Ukrajine a médiá radšej neprizvali, aby ich nemal kto vysmiať. Každopádne mierové konferencie vyzerajú inak. Sú plné diplomatov, čelných predstaviteľov znepriatelených strán. Tá košická "mierová" konferencia bola plná iba bezvýznamných figúrok pre rusko-ukrajinský konflikt. Najedli sa, pozreli si Košice, niečo dali na papier a zbohom.

SMERu sa ale podarilo aspoň vyvenčiť trocha na verejnosti Pašku, len som to akosi nepochopil. Myslel som si, že Paška je odborník na zdravotníctvo, ale zrejme si po odstúpení z postu predsedu parlamentu poriadne naštudoval rusko-ukrajinské reálie a možno sa dá na dráhu diplomata. Možno niekde v Karibiku..

Premiér Fico so svojou konferenciou vyhorel a len potvrdil, že v zahraničnej politike je pre Paríž, Berlín, či Brusel absolútne nezaujímavý. Pre Putina je možno zaujímavý alebo aspoň má také prianie. Každopádne premiér Fico by sa mohol naučiť otvárať si ústa aj v Bruseli a nielen doma na Slovensku. Alebo nech sa potom radšej venuje svojim ochotníckym záujmom, ako sú oslavy MDŽ v kultúrnych domoch. Tam mu zhltnú jeho kvality zo zahraničnej politiky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

DOMOV

Kardiochirurg Fischer nemôže robiť ani len sanitára

K povolaniu sa bude môcť vrátiť najskôr po dvoch rokoch.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?