Doktor Lipták odhalil realitu, ale zvrátenú

Autor: Tomáš Bosák | 10.2.2015 o 12:53 | Karma článku: 15,32 | Prečítané:  3753x

Ale sa to s poslednom čase rozbehlo s našimi "čistými" lekármi, ktorá nepoznajú, čo je korupcia v zdravotníctve, čo sú úplatky. Asi stratili realitu a nevedia rozlíšiť, čo je úplatok a čo je dar. Ak vôbec je v tom nejaký rozdiel.

Pozrieť si rozhovor s doktorom Liptákom, to chce byť v dobrom rozpoložení, lebo inak sa Vám zdvihne žlč. Aspoň mal gule priznať sa, že berie do vrecka. Môže sa usmievať do kamery a tvrdiť, že sú to dary. Sú to úplatky, nič viac a nič menej. Dar môže dostať od manželky alebo priateľov k narodeninám, od pacientov sú to úplatky, všimné. Nazvať sa to dá akokoľvek, všetci vieme, o čo ide. Na konci rozhovoru totiž Lipták tvrdí, že kto nemám peniaze, má smolu. Takže nepriamo tým tvrdí, že k pacientom sa správa podľa obsahu ich peňaženky? 

Tento pán lekár nemá problém s úsmevom na tvári priznať, že mu nerobí problém prijať tie jeho "dary", lebo on to chudáčik bohužiaľ potrebuje, nakoľko v zdravotníctve je málo peňazí. Tak potom by takto mohol svoje zamestnanie vykonávať každý. Som zvedavý, čo by hovoril pán doktor, keby mu učiteľ v škole povedal, že pokiaľ nedostane "dar", tak jeho dieťa v škole prepadne. V školstve tiež chýbajú peniaze ako v zdravotníctve.

Je pravda, že lekárov sme si na tieto dary naučili len a len my. Je ale smutné, ak poniektorí lekári využívajú strach pacientov, či ich rodinných príslušníkov a ryžujú na našom strachu.

Nie som lekár, takže neviem posúdiť, ako by mal byť lekár finančne ohodnotený. No som si istý, že lekári na Slovensku nie sú najchudobnejší, preto nechápem, ako môže doktor Lipták pred celým Slovenskom tvrdiť, že je odkázaný na tie jeho (naše) dary. Slúžia mu na výzdobu jeho veľkej ambulancie? Ponechá ich v zdravotníctve alebo ich využíva na súkromné účely?

Doktor Lipták len pomenoval realitu na Slovensku v zdravotníctve. len škoda, že to hovoril s úsmevom na tvári a s tak ľadovým pokojom. Ale nie je prvý, ani posledný. On, či Fischer, to sú len špičky ľadovca. A zároveň je potrebné vzdať hold všetkým lekárom, celému zdravotníckemu personálu, ktorí svoju namáhavú prácu vykonávajú čestne, bez zbytočných "darov"...   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

DOMOV

Kardiochirurg Fischer nemôže robiť ani len sanitára

K povolaniu sa bude môcť vrátiť najskôr po dvoch rokoch.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?