Kažimír s Pavlisom asi konečne navštívili "pumpu"

Autor: Tomáš Bosák | 23.1.2015 o 17:53 | Karma článku: 12,00 | Prečítané:  31390x

Píše sa rok 2015 a dvaja páni ministri, pán minister Kažimír a pán minister Pavlis, sa buď práve zobudili zo zimného spánku alebo sa rozhodli, že si pri návšteve "pumpy" všimnú aj to malé okienko, kde je napísaná cena za liter paliva.

Muselo pretiecť veľa ropy z Ruska, aby si naši politici začali všímať niečo, čo je každému v tejto krajine jasné. Tankujeme drahšie ako ľudia v okolitých krajinách a to už dlhodobo. Kažimír asi vytiahol svoje tabuľky a po zložitých prepočtoch mu konečne zasvietila kontrolka a zistil, že tento národ si nevymýšľa a tankujeme nezmyselne predražený benzín a naftu. 

Kažimír by síce rád riešil vysoké ceny, ale čo môže? Môže začať od seba, teda od štátu. Nemuselo by sa drístať do médií, stačilo by sa postaviť pred kameru, zamávať s papierom, kde bude vládou podpísané zníženie spotrebnej dane z palív. Lenže ono je to tak, vláda potrebuje každé euro a asi ťažko sa vzdá svojich (našich) peňazí a tak obvinila Slovnaft. Nie že by bol Slovnaft lacný, ale keď štát chce a potrebuje zarobiť na nás, čo čaká od súkromnej spoločnosti? Je síce potešiteľné, že vláda sa snaží zraziť ceny palív nadol, ale pokiaľ nezačne od seba, tak potom je to len čistý populizmus.

Najprv som sa pri Kažimírovom precitnutí ohľadom cien palív pohoršoval, že kde bol doteraz, ale rýchlo ma to prešlo. Stačilo sa mi pozrieť do kalendára. je rok pred voľbami a kampaň je kampaň. Podobných mediálnych pokusných balónikov sa ešte od vlády dočkáme dostatok. Slovnaft a ostatné čerpacie stanice zlacňujú rovnako pomaly ceny palív už roky. Nie je to novinka v roku 2015. Je úsmevné, že páni ministri si to všimli až teraz. Asi dostali od premiéra manuál, ako sa správať čo najviac sociálne.

Tak si s radosťou počkám, čo Kažimír a Pavlis vyrokujú so Slovnaftom...Asi tak veľa, že Slováci budú pri každej možnej príležitosti stále tankovať v Rakúsku, Poľsku, Maďarsku. Ale pokus ako zaujať to bol zaujímavý, predvolebný manuál bol už na úrade vlády rozdaný. 

Takže najbližšie už môžem spokojne tankovať, s dobrým pocitom, že vláda robí všetko, aby nám pomohla...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?