Tento november si už Paška zapamätá

Autor: Tomáš Bosák | 16.11.2014 o 18:29 | Karma článku: 13,21 | Prečítané:  22878x

Paškovo odstúpenie  je správou číslo jedna a zatienilo aj výsledky komunálnych volieb. Odstúpil človek, ktorého v posledných dňoch asi nenávidelo najviac ľudí.

Chápem, že keď médiá a ľudia na niekoho slovne útočia, je to nepríjemné pre rodinu dotyčného. Paška ale celý čas útočí na svojich oponentov a tiež si nedáva servítku pred ústa. Nazvať ľudí, ktorí vyzývali na bojkot koncertu k 25 výročiu 17. novembra bezpečnostným rizikom a nazvať ľudí, ktorí v Košiciach a v Bratislave pokojne vyjadrili svoj názor a žiadali Paškovo odstúpenie, anarchistami, je silná káva. Arogancia najhrubšieho zrna a zároveň pohŕdanie názorom ľudí na Slovensku. Niekto bude namietať, že na námestí bolo 2000 ľudí a to je malá vzorka národa. Lenže na Slovensku je úspech dostať ľudí do ulíc a keď už prišli vyjadriť svoj názor, tak niečo nie je v poriadku.

Paškovo odstúpenie je možno prekvapením aj pre tých, ktorí si to skutočne priali. Ale nič sa tým nekončí. Tlak médií a verejnej mienky musí pokračovať, každá zlodejina musí niesť následky bez ohľadu na to, kto za ňou stojí. Paška nikdy nemal čo robiť na poste predsedu parlamentu a ani sám Paška to nepotreboval. Funkcia predsedu parlamentu bola pre Pašku len vreckovým, teraz po odchode z parlamentu sa bude môcť naplno venovať svojmu dlhodobo zapieranému impériu.

Paška skončil..v tomto volebnom období. Otázne je, či ho Fico ešte niekedy vytiahne, alebo už Paška v politike dlhodobo skončil. Ak by to tak bolo, bolo by to víťazstvo verejnej mienky, lebo som presvedčený, že aj mnohí voliči SMERu už museli mať Pašku plné zuby.

A je to taká symbolika. Človek, ktorý len málo registroval november v roku 1989, lebo práve kachličkoval, končí svoju politickú kariéru (dúfajme) v novembri 2014. A to chcel tak veľmi oslavovať 25-ročné výročie 17. novembra. Teraz už bude mať dostatok voľného času na oslavy a možno si november 2014 zapamätá do konca života, nie ako november spred 25 rokov...A možno bude opäť len kachličkovať... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Proti Trumpovi protestujú státisíce, pripomínajú práva žien

Nápisy na niektorých transparentoch obsahujú neúctivé výroky Donalda Trumpa na adresu žien.

KOMENTÁRE

Kedy sa politická teológia stáva ideológiou?

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.

SVET

Trump chce meniť Ameriku, odkláňa sa aj od vlastnej strany

Populista a izolacionista, Trump sa nezmenil.


Už ste čítali?