Máme úrad, ktorý nevie, čo robí...a Paška je spokojný.

Autor: Tomáš Bosák | 20.10.2014 o 19:01 | Karma článku: 17,03 | Prečítané:  5580x

Len tak jedným okom som si pozrel správy v televízii cez víkend a myslel som si, že už nič ma v súvislosti s touto vládou nemôže rozhodiť. Môže, aj keď teraz je to skôr o jednom zbytočnom úrade, ako o samotnej vláde.

Neviem, kedy presne sa odohrala tá trápna tlačovka so šéfom Finančnej a daňovej sekcie Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ), ale to ani nie je podstatné. Dôležitý je obsah. Keď sa novinárka pýtala tohto pána Daniša, čo najväčšie jeho sekcia odhalila za posledných 5 rokov, ostalo trápne ticho. Pán riaditeľ pozeral do kamier ako puk a snažila sa ho zachrániť aspoň hovorkyňa, že pán riaditeľ rozmýšľa....Nuž na nič konkrétne si nespomenul. No najprv mi bolo do smiechu, ale ono to je skôr na zaplakanie, že máme úrad, kde riaditeľ jednej jeho sekcie nevie odpovedať na otázku, čo odhalili. No na Slovensku musí mať všetko čisté a v súlade so zákonom ako nikde na svete.

To je potom jasné, že Fico sa tu hrá na Mikuláša, ktorá rozdáva post predsedu NKÚ opozícii, len ona sa nevie dohodnúť. Nuž možno aj to je pravda, ale napísal som to už pred rokom, že Jasovský ostane na čele NKÚ, kým bude pri moci Ficova vláda. Premiér nebude hlupák, aby mu úrad začal kaziť všetky tie "transparentné" tendre.

A potvrdil to aj predseda parlamentu Paška, lebo on je s prácou NKÚ spokojný. Rád by som sa ho spýtal, s akou prácou? Lebo žiadne výsledky NKÚ nevie doložiť. Ani len Paška nevedel odpovedať na otázku, či si pamätá, čo také závažné NKÚ odhalila. Nuž len krútil hlavou a ani sa mu nečudujem, veď čo môže NKÚ odhaliť, keď majú zakázané odhaľovať špinavosti. Takže s prácou NKÚ je veľká spokojnosť. Žiadne výsledky, platy riaditeľom bežia a my sa tešíme, že máme kontrolný úrad ako vyspelá krajina...len bez vlastného názoru, lebo ho mocipáni zo SMERu poriadne držia v rozkroku.   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?