Arogantnosť pánov zo SMERu pokračuje

Autor: Tomáš Bosák | 1.9.2014 o 18:32 | Karma článku: 19,16 | Prečítané:  3631x

Premiér Fico na výročnom sneme SMERu v decembri 2013 varoval svojich "lokajov" v strane pred zlyhaním, arogantnosťou a korupčnými škandálmi. Zrejme vedel, prečo to hovorí.

Možno už vtedy mohol verejnosti povedať niečo o spoločnosti Star EU. Alebo možno by bol kompetentnejší k tomu niečo povedať minister Richter. Veď bol to pán minister, ktorý tak vrelo odporúčal starostom ešte za prvej Ficovej vlády spoločnosť Star EU, ktorá mala obciam a mestám vypomáhať pri eurofondoch. Zrejme musí ísť o prvotriednu spoločnosť svetového mena, ak dokáže zo 70 tendrov mať stopercentnú úspešnosť. V Bruseli sa zasa musia chytať za hlavu, ako to my vieme narábať s eurofondami. Možno to mal pán premiér na mysli v decembri 2013 na sneme SMERu.

Ono je to tak ako vždy pred voľbami. Podpredseda OKS pán Kuhn zverejní pred jesennými komunálnymi voľbami štúdiu o megaúspešnej spoločnosti Star EU a zavarí tým SMERu. Samozrejme, že niečo pravdy bude aj na tom, že mala stranička OKS potrebuje získať nejaké politické body a pomôcť svojim kandidátom pred voľbami. Či už bol úmysel pána Kuhna taký alebo onaký a či Európska komisia alebo naša polícia niečo vyšetrí (pravdepodobne sa opäť trestný čin nestal, len sú také indície...ako pri emisiách), opäť sa ukazuje, že SMER nie je schopný a ani ochotný vysvetliť zlodejinu. Alebo nazvem to slušnejšie. Prešľap.

Hráme sa tu na oslavy dňa ústavy a počúvame z úst politikov, ako je potrebné dodržiavať zákon a keď majú možnosť, skryjú hlavu do piesku a arogantne odmietajú odpovedať. Minister Richter, ktorý by mal vysypať, prečo spoločnosť Star EU tak vrelo odporúčal a prečo bola v tendroch tak stopercentne úspešná, uteká z rokovania vlády bočným vchodom. Premiér Fico je ticho ako mucha a venuje sa sankciám voči Ukrajine, ale keby bol v opozícii, už by zvolával tlačové konferencie a žiadal hlavu premiéra a ministra. 

Keď v decembri 2013 vystríhal svojich verných Fico pred zlyhaním a arogantnosťou, to bola len fraška. Svoj arogantný prístup v SMERe nie sú schopní zmeniť, lebo....lebo majú moc...a boja sa názoru ľudí. Boja sa, lebo vedia, že v najbližších voľbách to už nebude taká "prechádzka". Veď napokon za všetko hovorí krok pána ochrancu ústavy, predsedu parlamentu Pašku. Ten si najprv vybavil parlament lepšou ochranou pred novinármi a teraz aj zrušil deň otvorených dverí v národnej rade. Strach je veľký nepriateľ, že...?  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?