Učiť zdravotnícky personál slušnosti sú zbytočne vyhodené peniaze

Autor: Tomáš Bosák | 21.8.2014 o 20:16 | Karma článku: 19,01 | Prečítané:  4915x

Prípad nechutného správania zdravotníckeho personálu na Kramároch nie je prvý a žiaľ nebude ani posledný. Potrestať vinníkov udelením pokarhania a stiahnutím časti výplaty je výsmech všetkým pacientom a slušným ľuďom.

Neochota, hulvátstvo, pohŕdanie pacientom...a potom smrť pacienta. Po koľkýkrát sa to už stalo? A aký je vždy výsledok? Je ťažké dokázať, že lekársky personál je priamo zodpovedný za smrť pacienta. Priam nemožné. 

Prípad na Kramároch zaplnil na pár dní médiá a aký to bude mať dopad? Nuž v televíznych novinách na Markíze som sa po exkurzii po nemocnici v Ružinove a na Kramároch dozvedel, že z dverí lekárov zmizla nálepka "neklopať". Bezvýznamné opatrenie, keď za dverami budú slúžiť tie isté zdravotné sestry a tí istí lekári, za ktorých sa môžu hanbiť aj ich kolegovia. 

Keď lekári tak trucovali a bojovali za vyššie platy, vtedy tvrdili, že ich lepšie finančné ohodnotenie bude znamenať aj lepšiu starostlivosť o pacienta. Minimálne prípad na Kramároch ukazuje, že peniaze nemôžu nahradiť slušnosť, výchovu a schopnosť vedieť komunikovať s ľuďmi. Aj keď viem, že hádzať všetkých lekárov a zdravotné sestry do jedného vreca nie je správne.

Robiť školenia a učiť zdravotnícky personál slušnosti, nech sa na mňa nikto nehnevá, ale je to choré riešenie. Jedine firmička, ktorá bude tieto školenia organizovať, niečo z týchto školení bude mať. My sa tu totiž nebavíme o deťoch, či zvieratách, tu ide o dospelých ľudí, ktorých mali naučiť slušnému správania ich rodičia. Slušné správanie sa nedá naučiť, či ide o lekára, úradníka, politika alebo smetiara. Bavíme sa tu o dospelých ľuďoch, ktorí pochybili a mali byť prepustení a nie len pokarhaní. Ich letargiu voči pacientom to nezmení a slušnosť im vydrží možno tak prvý týždeň. Ale aj to je jeden z reálnych obrazov nášho zdravotníctva. Bohužiaľ ten negatívny.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?