SMER mení obal, hniloba ostáva

Autor: Tomáš Bosák | 7.7.2014 o 20:54 | Karma článku: 20,14 | Prečítané:  4270x

V SMERe si myslia, že odsunutím Čaploviča a Malatinského do kúta na polienko a zmenou štátnych tajomníkov prebudia ľavicového voliča z letargie a získajú aj ďalších nerozhodnutých voličov.    

To je ako keď plesnivé mäso umyjete a prebalíte z celofánu do alobalu. Zárodky ostávajú. SMER sa síce zbavil nudných a trocha lenivých ministrov, vymení štátnych tajomníkov, či ľudí na úrovni okresu, ale všetko ostáva rovnaké. Je úplne jedno, či ministrom bude ten alebo ten človek zo SMERu, stále musí bezhlavo poslúchať svojho všemocného predsedu a používať vlastný rozum môže tak akurát doma pri manželke alebo deťoch. Fico postupne stráca dych a tak mení šatník.

Problém nie je v ľuďoch v SMERe, problémom je, že sa nerozhodujú slobodne a že štýl politiky je stále rovnaký. Chamtivý a arogantný, hoci v médiách je to cukor, čokoláda, samá sladkosť. Ak chce SMER niečo urobiť so svojimi preferenciami, nestačí len rozdávať naše peniaze dva roky pred voľbami, je potrebné správať sa tak, aby ľudia mali pocit, že politici sa chcú správať otvorene a transparente pred svojimi voličmi. 

Hniloba vo vnútri sa nedá prekryť. Stačí jednoduchý príklad. Na jednej strane Fico vyhlasuje, že je potrebné skončiť s aroganciou u niektorých predstaviteľov vládnej strany a na druhej strane poslanci SMERu prelomia veto nového prezidenta a hlasovanie v Súdnej rade bude po prvej lastovičke opäť tajné. Taký poslanec Martvoň to zdôvodnil, že podobné hlasovania sú verejné už len v Severnej Kórei, aby odhalili triedneho nepriateľa. Nuž na Slovensku nie je potrebné hľadať triedneho nepriateľa, aj keď súdruhov je v parlamente ešte stále dosť. Na Slovensku by si každý jeden občan zaslúžil vedieť, ako hlasujú verejní činitelia. Pánovi Martvoňovi by som hádam zakúpil jednosmernú letenku do jeho obľúbenej destinácie, do Severnej Kórei. Keby aspoň poslanci SMERu vedeli vysvetliť to skrývanie, ten strach pred niečím verejným. Namiesto toho utekajú pred novinármi a nevedia odpovedať ani jednú súvislú vetu. A prečo?

Lebo SMER je stranou jedného pána a ostatní sú len ovečky, bez duše a možnosti vyjadriť iný názor. Páni socialisti, vymeniť pár osôb nestačí, hniloba sa šíri nezadržateľne ďalej a vy ju už nedokážete zastaviť. A viete kde končia zhnité jablká?...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Pluralita v Smere a Kmotrík s Dankom na večné časy (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, diaľnicu na Trnavu rozšíri na osem pruhov

Proti zmenám sa postavili aktivisti aj Bratislavský samosprávy kraj.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.


Už ste čítali?