Jednoduchý rozdiel medzi Gašparovičom a Kiskom

Autor: Tomáš Bosák | 9.6.2014 o 22:31 | Karma článku: 17,57 | Prečítané:  5050x

Nie je ťažké nájsť pár rozdielov medzi súčasným a nasledujúcim prezidentom. Jeden je politický dinosaurus a taktnosť mu veľa nehovorí, druhý je zasa politický panic a snaží sa vystupovať ako ľudomil.

Pri asi poslednom veľkom vystúpení Gašparoviča v médiách, vo verejnoprávnej televízii, súčasný pár prezident vyhlásil, že je možnosť, že ešte tento týždeň vystúpi pred poslancami so správou o stave republiky. Vraj má všetko v hlave a vie, čo by povedal..."Takže to nie je problém," 

Nuž budúci pán prezident Kiska pred pár dňami v komerčnom rádiu vyhlásil, že chce pripraviť podrobnú správu o stave v našej krajine a mala by byť pripravená do konca roka 2014. Ešte raz opakujem do konca roka. Nie tento týždeň. Pochybujem, že Gašparovič dokáže mať tak dôležitú "správu" v hlave a Kiska ju bude pripravovať so svojím tímom viac ako pol roka. 

Nie je potrebné hľadať veľa rozdielov, stačí sa pozrieť na pohľad oboch pánov k tak dôležitému dokumentu, akým by mala byť správa o stave republiky. Jedná sa len o papier, ktorý síce nič nezmení, ale môže presne pomenovať problémy a stav, v akom sa nachádza naša krajina. Gašparovič to dokáže za pár minút, či hodín, Kiska si bude správu pripravovať týždne, mesiace.

Povrchnosť a nezáujem. To je to, čo Gašparoviča zdobilo. Nezáujem o krajinu, ľudí v nej. Posledný týždeň už nie je možné dobehnúť zameškané za niekoľko rokov. Aj preto stratil prezidentský úrad vážnosť. To je jediné, čo ostalo po Gašparovičovi. Prezidentský palác, ktorý je na smiech. A vlastne ešte jedno ostalo nášmu prezidentovi vlastné. Že je len chvostom súčasného premiéra. Jeho obhajoba Fica, že si zle vysvetľujeme jeho prirovnávanie dobrovoľnej účasti vojsk NATO na Slovensku s vpádom vojsk Varšavskej zmluvy v roku 1968 len potvrdzuje, že my sme v posledných rokoch prezidenta nemali. Mali sme len figúrku bez vlastného názoru.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?