Pán Kaliňák, dajte si facku!

Autor: Tomáš Bosák | 5.2.2014 o 19:24 | (upravené 5.2.2014 o 19:45) Karma článku: 27,03 | Prečítané:  2340x

Náš pán minister vnútra, to je ten, čo o všetkom vie a všetko videl a zvyčajne začne konať až keď ho ľudské príbehy alebo médiá vyzlečú donaha. Vtedy srší nápadmi a reformami.

Útok vyholených hláv, aký sa udial v Nitre a bol vo veľkom medializovaný, sa možno v menšom meradle udeje v každej časti Slovenska aspoň raz do mesiaca. Som o tom presvedčený. Extrémisti na Slovensku majú v niektorých mestách silnú pozíciu aj preto, že mnoho príslušníkom policajného zboru má medzi nimi známych, či dokonca s nimi sympatizuje. Druhá vec je, že na Slovensku je málo politickej odvahy ráznejšie zakročiť proti extrémistom. Ale to je už na inú debatu, odbornejšiu.

Smutné je, že Kaliňák a Gašpar sa teraz začnú predháňať v nápadoch, ako bojovať proti extrémistom. A to len a len preto, že médiá naklonili verejnosť na svoju stranu a rázne odsúdili nečinnosť polície pri vyšetrovaní útoku v Nitre. A to mala polícia celý čas kamerové záznamy. Ak policajný prezident a minister vnútra tvrdia, že úmyselne sa vyšetrovanie naťahovalo, lebo sa čakalo na možnosť udeliť prísnejšie tresty, tak je to naozaj necitlivosť a arogantnosť voči dotknutým osobám a nakoniec aj voči všetkým občanom Slovenska. Čo potom možno čakať od Gašpara a Kaliňáka? Ak budú môcť zatknúť mafiánskeho bossa, budú čakať na možnosť prišiť mu ďalšie zločiny? A on medzitým utečie na Belize alebo do Venezuely. Za podobné výhovorky by sa naozaj hanbili aj malé deti v škôlke. Kaliňák ani zďaleka nebojuje s extrémizmom, osudy obyčajných ľudí má "na háku". Kaliňák bojuje len s verejnou mienkou a so svojou mierou obľúbenosti.

Ako môže minister vnútra a policajný prezident na jednej strane tvrdiť, že bojuje s extrémizmom a podľa nových právnych noriem budú práve policajti rozhodovať, čo je znakom extrémizmu? Čiže ak sa policajt rozhodne, že tento hákový kríž nie je extrémistický, tak sa nič nedeje a všetko je v poriadku. Tak ako to bolo v Nitre. A to som si až doteraz myslel, že hákový kríž je len jeden...

A že podľa Gašpara a Kaliňáka predbehli médiá policajný zbor v vznesení obvinenia proti útočníkom v Nitre? Pán minister dajte si facku a prestaňte oblbovať ľudí. Týždne, mesiace bolo ticho a zrazu sa polícia rozhýbala? Až tak, že útočníci sú na slobode?

Tento pán Kaliňák má byť potenciálnym premiérom? Nuž demagóg ako demagóg. Nič sa nezmení. Klamať a zavádzať sa bude naďalej rovnako... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?