Kažimír šetrí, ale niekedy sa "prežerie"

Autor: Tomáš Bosák | 5.1.2014 o 13:18 | (upravené 5.1.2014 o 13:43) Karma článku: 28,42 | Prečítané:  3611x

Pamätám si, že párkrát sa premiér Fico chválil v médiách, že ušetril pre štát nemalé peniaze na letenkách. Čo nepochválil verejne aj Kažimíra za jeho služobnú cestu do Ázie? 

Pán minister Kažimír sa ešte v novembri vybral so svojím tajomníkom a riaditeľom Inštitútu finančnej politiky do Ázie, Hongkong, Singapur, Kuala Lumpur, Soul a hneď odtiaľ do Bruselu. Celá cesta stála fajnových 23 991 eur. Tá najdrahšia cesta, predpokladám, že Kažimírova, mala stáť 8215 eur. Samozrejme, že sa jednalo o biznis triedu, pán minister predsa nebude letieť so sliepkami a prasatami, ale pekne na úrovni. A najmä, keď sa o služobnej ceste vie akurát to, že sa išli hľadať investori. Je podivuhodné, že v médiách sa akosi ani Kažimír, ani Fico nechválili, že vláda ide hľadať nových investorov. Zvyčajne na to slúži minimálne jedna tlačová konferencia. Tak čo teda pán Kažimír skutočne vyrokoval v ďalekej Ázii?

Síce niektoré spoločnosti tvrdia, že letenky by sa dali zohnať podstatne lacnejšie, aj pod 5000 eur a nie za vyše 8000 eur, chápem, že minister chcel letieť na svoj "výlet" čo najrýchlejšie a najpriamočiarejšie. A to stojí o niečo naviac. Skôr ma naštvalo vyjadrenie ministerstva financií. O cenách totiž nebudú polemizovať, lebo obstarávanie leteniek funguje ešte z čias predchádzajúcej vlády. Typická slovenská odpoveď. Keď je niečo zlé, tak sa vždy vyhovára na predchádzajúcu politickú garnitúru a keď niečo vyhovuje, to sa ponechá, aby sa stále bolo na čo vyhovárať.

Viem si predstaviť typický Kažimírov ironický úsmev pri odpovedi na otázku, či tak trocha "neprežral" na svojom výlete naše peniaze. Prečo by si on, veľký "šetrič" nemohol dopriať trocha luxusu za peniaze z našich daní. Veď napokon vláda zvýšila výber DPH, aspoň na papieri, deficit sme dosiahli podľa tabuliek Európskej únie aj vďaka zruinovaniu živností na Slovensku a priživovaniu sa na zahraničných investoroch. A veď podnikateľov čakajú nové daňové licencie, peniaze budú...A na "reformy" je času dosť. Dane sa predsa dajú zvýšiť aj na konci roka. Ale samozrejme ako vždy, nedotkne sa to tých povestných 88 percent ľudí.

A teraz pred voľbami predsa nebude pán premiér vyťahovať žiadne žlté karty, ani verejne kritizovať svojho financmajstra, ktorý má prikázané prižmúriť nad stavom našich financií v najbližších dvoch mesiacoch aspoň jedno oko, veď idú voľby. Rozdávať sa bude svojim primátorom, či sponzorom. Kampaň predsa budfe bohatá a niekto ju musí zacvakať a ten niekto predsa musí niečo za odmenu aj dostať zo štátneho koláča.

Takže keď sa niektorí kandidáti na prezidenta hrdo označujú ako občianski kandidáti, pána Fica by som označil nie ako občianskeho alebo politického kandidáta, ale ako biznis kandidáta.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?