Choroba našej vlády. Hluchota a slepota

Autor: Tomáš Bosák | 28.11.2013 o 19:41 | (upravené 28.11.2013 o 20:02) Karma článku: 27,02 | Prečítané:  2628x

Keď vláda mávne rukou nad argumentami opozície, je to pochopiteľné. Keď ale vládu "zotrú" aj nezávislé inštitúcie a ona si ide naďalej svojou cestou, potom je to už o hluchote a slepote Fica a spol. 

Terajšia vláda sa nás snaží neustále kŕmiť pozitívnymi informáciami o zlepšujúcej sa situácii. A možno sa naozaj ekonomická situácia v Európe zlepšuje. Ale to, že Ficova vláda tlačí deficit pod 3 %, je len dôsledok príkazu "zhora", teda z Bruselu. Obávam sa, že ak by podobný tlak z Bruselu neexistoval, supy čakajú a deficit by rástol do čísiel, aké nám zanechala prvá Ficova vláda.

Šetrenie. Nový rozpočet má údajne ušetriť milióny eur. Skvelý marketingový ťah v podobe reformy ESO, zastavenie dlhu nemocníc, zlepšenie hospodárenia obcí a miest. To je šetrenie postavené na vode, lietajúce len vo vzduchu. Nemocnice na Slovensku sú čierna diera, väčšina miest a obcí už ani nevie, kde sa dá ešte utiahnuť kohútiky, nesvietia v noci, nekosia trávu v lete. A ESO? Ak to bude ako tá veľká rómska reforma, tak zbohom rozpočet. Ale možno sa mýlim, bodaj by som sa mýlil.

Rozpočet je založený hlavne na jednorázových príjmoch. A to sú hlavne dividendy, teda vyciciavanie veľkých firiem. Sú to síce peniaze na ruku, ale každá studňa raz vyschne. Preto, ak už Fico kašle na názory opozície, tak by si mohol vypočuť napríklad hodnotenie Európskej komisie, Slovenskej rozpočtovej rady, či Národnej banky Slovenska. Všetky tieto inštitúcie, žiadna opozičná demagógia, kritizujú vládu, že sa vykašľala na šetrenie, že prežíva len z jednorázových opatrení. Ak tie skončia, dostaneme sa opäť do červených čísiel, nehovoria o našom rekordnom dlhu.

Kažimír, dusený Ficom, ale berie všetky argumenty na ľahkú váhu. Čo iné mu ostáva. S našou ľavicovou ideológiou v úrade vlády je to bohužiaľ tak ako so slepcom. Keď slepca držíte za ruku (ako drží nás Brusel), kráča rovno, keď ho ale pustíte, ide naľavo, napravo, len nie správne (pri všetkej úcte k nevidiacim). Našej slepej, hluchej a krátkozrakej vláde nepomôže držať ju za ruku, našu vládu je potrebné chytiť poriadne pod krk, aby si uvedomila, že dva plus dva sú štyri. Ale čo sa budem čudovať, tí hore žijú pre prítomnosť, to čo tu bude o pár rokov ich už nezaujíma. Oni "budú mať nahrané" a my "prehraté, zasa si len budeme uťahovať opasky... Na to sme už predsa zvyknutí..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

DOMOV

Kardiochirurg Fischer nemôže robiť ani len sanitára

K povolaniu sa bude môcť vrátiť najskôr po dvoch rokoch.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?