Ficov vianočný darček

Autor: Tomáš Bosák | 22.11.2013 o 20:23 | (upravené 22.11.2013 o 20:45) Karma článku: 20,67 | Prečítané:  2302x

Ak by premiér Fico dostal v najbližších dňoch pozvanie na návštevu Kremľa, pred prezidentom Putinom by sa zrejme "pýril" v tvári ako malý chlapec.

Keď Fico chce, vie sa zachovať aj pragmaticky a nielen ako rečník prázdnych sľubov. Áno, v Bielom dome navštívil prezidenta Obamu presne ten rusofil Fico, ktorý razí najmä myšlienku spolupráce s Ruskom a nielen slepo sa orientovať na USA. Veď napokon aj kvôli tomu v minulosti niekoľkokrát kritizoval Dzurindu, ktorého "zavesenie" sa na USA bolo povestné. Lenže teraz sa ukázalo, že tá rusofilská orientácia Fica nie je až taká svedomitá ako by sa zdalo. Skôr sa za rusofilstvom skrývalo konanie "ohrdnutej nevesty". Už počas svojho prvého volebného obdobia sa totiž premiér Fico snažil stretnúť s americkým prezidentom, ale bol odmietnutý. A tak je ľahšie prekonať "horkosť" a orientovať sa na tých, ktorí o to stoja.

Aj teraz podľa publikovaných informácií vychádzala iniciatíva zo slovenskej strany. Fico si splnil svoj dávny detský sen a konečne rokoval s americkým prezidentom ako rovný s rovným. Tvárou v tvár. Dokonca až tak, že sa v médiách objavila informácia, že rozhovor sa týkal aj kauzy odpočúvania európskych politikov americkými tajnými službami. Možno si náš premiér vyžiadal prísľub, že jeho telefonáty odpočúvané nebudú. Potom by sme sa všetci na Slovensku možno dozvedeli, že ten rusofil je skôr amerikanista, že ten ľavičiar je zčasti aj pravičiar a že jeho istoty sú len skvelé mediálne divadlo.

Skôr si ale myslím, že Fico si vyžiadal od americkej administratívy jedinú vec...Fotku, na ktorej je spoločne s prezidentom Obamom. Sny si je potrebné plniť. Fotka zrejme pôjde do nejakého parádneho rámu a z premiéra Fica môže byť ďalej vzorný rusofil. Veď napokon ani fotka s Putinom nie je na zahodenie. Domácu zbierku si je potrebné dopĺňať.

Vianočné trhy môžu oficiálne začať....premiér už svoj darček dostal..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov z Gorily?

O úplatkoch pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.

TECH

Štyri tipy ako míňať menej dát na iPhonoch

Ak vždy príliš skoro prečerpáte mesačný limit dát, vyskúšajte niektorú z týchto rád.


Už ste čítali?