Harabin a mláďa teľaťa

Autor: Tomáš Bosák | 2.11.2013 o 16:28 | (upravené 2.11.2013 o 16:49) Karma článku: 29,90 | Prečítané:  6122x

Súdne pojednávanie medzi Harabinom a psychiatričkou Papšovou bola jasná "one man show" predsedu Najvyššieho súdu. Hoci si podľa vlastných slov Harabin chráni svoju česť, on akosi na česť druhých nepozerá.

Súdne pojednávanie prisnieslo viacero zaujímavých postojov Harabina. Až som sa preľakol, či náhodou sa nezačal venovať sociológii. Na otázku prečo žiada od Papšovej a RTVS spolu až 300 tisíc eur, odpovedal, aby učinil preventívne opatrenie do budúcna. Vehementne sa snažil vysvetliť novinárom, že aj ich cti sa môže niekto v budúcnosti dotknúť a on týmto súdnym sporom len zavedie na Slovensku poriadok. Nuž chválme Harabina, lebo vďaka nemu už na Slovensku nebude nikto nikoho ohovárať. A aby som nezabudol, Harabin ako správny veriaci venuje prípadné vysúdené peniaze ortodoxným pravoslávnym kostolom. Empatické pán predseda.

Len mi je zvláštne toľkokrát počuť slovo "česť" z úst Harabina. Ak si teda ctí svoju česť, tak by si mal ctiť aj ostatných ľudí. A nie ich urážať. Papšovú totiž obvinil na súdnom pojednávaní, že je pod vplyvom návykových látok, že zrejme zle liečila sudcu Majchráka, keď spáchal samovraždu a jej obhajcu žiadal vrátiť vysokoškolský diplom. Ak by prišlo k opačnej situácii a Harabina by niekto obvinil, že je pod vplyvom návykových látok, tak tam by lietali iné žaloby. Harabinov slovník má ale asi imunitu. A to sa zrejme ešte pán predseda krotil, lebo mu nevyšlo, aby sudkyňa vylúčila zo súdneho pojednávania verejnosť.

Možno Papšová naozaj prestrelila svojimi výrokmi v RTVS a možno len ako lekárka-psychiatrička vyjadrila svoj odborný názor. Lenže Harabin je Harabin a je to pán súdnych žalôb. Až mám niekedy pocit, že to všetko smeruje k tomu, že slovo "Harabin" sa stane zákonom chránené.

A ak by pán Harabin nezveril na liečenie k doktorke Papšovej ani mláďa teľaťa, ako sa vyjadril pred kamerami, ja by som to mláďa teľaťa neposlal na súd, ktorému by predsedal Štefan Harabin.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?