Pravdovravný Kaliňák vs. neviditeľný Čižnár

Autor: Tomáš Bosák | 7.10.2013 o 17:02 | (upravené 7.10.2013 o 17:27) Karma článku: 22,70 | Prečítané:  1210x

Jedna vec sa musí Čižnárovi nechať. Vie sa urobiť neviditeľným, na rozdiel od svojho predchodcu Trnku. Problémom ale je, že aj jeho výsledky sú zatiaľ neviditeľné a nulové.

Niekto bude možno namietať, že Čižnár mal zatiaľ príliš málo času, aby pohol s nejakou kauzou. Čas na personálne zmeny sa ale na generálnej prokuratúre našli. Len pred pár dňami uzrela svetlo sveta informácia, že voľné miesto námestníka pre netrestný úsek na Bratislavskej krajskej prokuratúre vraj získala pani Šufliarska, manželka Petra Šufliarskeho, pravej ruky Čižnára. A opäť sa dostávame k prípadu podobnému ako u Jahnátka. Rodinkárstvo na Slovensku kvitne...  

A ten spomínaný pán Šufliarsky má údajne blízko k predchádzajúcemu generálnemu prokurátorovi Trnkovi. Potom vyznievajú všetky podnety na Trnku minimálne komicky a Trnku si na prokuratúre naďalej obracajú v zlatých rukavičkách. Pre Glance House Trnkovi nič nehrozí. A to disciplinárne stíhanie? No nanajvýš tak pokarhanie v kruhu blízkych prokurátorov.

A nedá mi nepristaviť sa pri najznámejšej kauze, našej Gorile. Tak pán Kaliňák za posledný rok a pol niekoľkokrát ubezpečoval, že vyšetrovanie v prípade Gorila sa pohlo dopredu. Nuž, naozaj mal pán minister Kaliňák pravdu. Vyšetrovanie sa pohlo...Vyšetrovanie vo veci vydierania súvisiaceho s privatizáciou letiska v Bratislave je pozastavené, rovnako sa pozastaví vyšetrovanie v prípade kupovania hlasov poslancov pri hlasovaní o tzv. Zajacových zdravotníckych zákonoch. Ešte pár podobných krokov vyšetrovateľov a Kaliňák môže slávnostne ohlásiť ukončenie kauzy Gorila. Výsledok? Očakávaný....Nulový. 

Potom sa pýtam, aký je rozdiel medzi pánmi Trnkom, Čižnárom, či Harabinom. Vlastne je to zlá otázka. Správne položená otázka je, čo majú títo páni spoločné?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

DOMOV

Kardiochirurg Fischer nemôže robiť ani len sanitára

K povolaniu sa bude môcť vrátiť najskôr po dvoch rokoch.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?