Jahnátek konečne odhalil "triedneho nepriateľa"

Autor: Tomáš Bosák | 6.10.2013 o 16:41 | (upravené 6.10.2013 o 17:07) Karma článku: 18,63 | Prečítané:  1447x

Minister Jahnátek ma neprekvapil. Uberá sa cestou, ktorá "zdobí" jeho šéfa vo vláde, premiéra Fica. Keď sa objaví dôkaz zlyhania člena vlády, hľadá sa "triedny nepriateľ" a sprisahanie proti vláde.

Nuž Jahnátek pochopil, že usmievaním sa do kamier a tvrdením, že neporušil zákon, zrejme nepresvedčí ani ľavicového voliča. Zákony u nás sú také deravé, že politici môžu vždy tvrdiť, že zákon neporušili. A tak Jahnátek, typicky strane, ktorá ho nominovala, prešiel do protiútoku. Za vraj "špinavou kampaňou" proti jeho menu stoja obchodné reťazce. Nepochybne, obchodné reťazce môžu tlačiť na ministra, aby zvolnil zákony a nepritvrdzoval voči nim, v tom môže mať Jahnátek pravdu. A dokonca môže byť pravda aj to, že to boli práve obchodné reťazce na Slovensku, ktoré tému "Komjatice s.r.o." ponúkli novinárom. Ja by som ale za týmto činom nevidel nič nekalé. Práve naopak. Obchodné reťazce sa nemuseli vôbec namáhať, aby niečo na Jahnátka našli.

Tu sa rozohrala hra, ako poukázať na to, že rodinkárstvo možno na Slovensku tolerovať aj na najvyšších stupňoch. Jahnátek strieľa úplne slepými nábojmi a môže hľadať toho "triedneho nepriateľa" úplne na každom kroku. Už nezmyje zo svojich rúk to, že morálne pochybil. Bohužiaľ len morálne. Lebo zákon to umožňuje, je to presne ten zákon, ktorý v roku 2009 zmenil SMER počas svojej prvej vlády. Ale je potrebné povedať, že ani terajšia opozícia ho nevrátila späť. A zákon ako taký vyhovuje aj pravici, aj ľavici. Vďaka interným výberovým konaniam je predsa možné dosadiť toho "svojho" človeka.

Ako to už na Slovensku býva, vždy keď sa objaví nejaká kauza v médiách a rezonuje vo verejnosti, politici tvrdia, že už sa samozrejme pripravuje zmená zákona. Tak tomu je aj teraz, keď už vraj existuje pracovná skupina a vraj sa bude meniť zákon o verejnej službe a vraj sa aj dotkne výberových konaní. Nuž som zvedavý, či "Komjatice s.r.o." boli posledným rodinným podnikom na našich ministerstvách... Určite nie.

A kto by čakal nejaké verejné pokarhanie, či nebodaj povestnú žltú kartu od nášho premiéra voči svojmu ministrovi, zrejme sa nedočká. Priemér drží bobríka mlčanlivosti a čaká, kedy celá kauza "odíde" z médií a zapadne prachom. Napokon Jahnátek konal presne podľa vnútorných inštrukcií svojho predsedu. Konšpiračná teória odhalená, "triedny nepriateľ" pomenovaný. Kauza ukončená. Ide sa ďalej. Amen.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?