Smerácka babská jazda za naše peniaze

Autor: Tomáš Bosák | 24.9.2013 o 9:47 | (upravené 24.9.2013 o 10:02) Karma článku: 18,71 | Prečítané:  1536x

Stretnutie s podnikateľkami, rozprávanie sa o postavení žien v politike, prípadne stretnutie s predstaviteľmi mesta. To stačí, aby bol použitý na zahraničnú cestu vládny špeciál?

Zrejme to nestačí. Výnimkou sú ale štyri poslankyne za SMER na čele s podpredsedníčkou parlamentu Laššákovou. Tie mohli využiť vládny špeciál na svojej zahraničnej ceste do Petrohradu. K dnešnému dňu ešte nikto nevysvetlil, o akú pravonú cestu išlo. Dokonca pani Laššáková sa pred kamerami usmievala a verejne potvrdila, že ide o takú "babskú" jazdu. Možno to myslela len obrazne, ale zrejme nebola ďaleko od pravdy.

"Objednávka a povolenie letov vládneho špeciálu je v kompetencii predsedu vlády, prezidenta, predsedu parlamentu a predsedníčky ústavného súdu.“ To je vyjadrenie Tlačového odboru kancelárie Ministerstva vnútra na otázku, kto cestu povolil a prečo letel vládny špeciál. Chápem, že istý stupeň utajenia pri letoch vládneho špeciálu musí byť, ale zároveň by mal byť aj vysvetlený dôvod použitia vládneho špeciálu. Najmä, keď naše poslankyne sa vybrali do Petrohradu na víkend. Hlavne, že podľa Laššákovej bol celý program dohodnutý už dlhodobo. A keď som si chcel pozrieť ten "oficiálny program" na stránke národnej rady, nič som nenašiel. Iba, že pracovná cesta bola.

Kto mlčí, ten zrejme svedčí. Takže verím, že naše poslankyne si pozreli krásy Petrohradu, pripomenuli si, kde naši hokejisti získali v roku 2000 strieborné medaily, povymetali nejaké zľavy v obchodoch a pripili si na zdravie daňových poplatníkov na palube vládneho špeciálu. Už teraz som zvedavý, kam najbližšie poletí za nákupmi vládny špeciál...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?