Zvolenská by sa mala hanbiť a ospravedlniť sa

Autor: Tomáš Bosák | 16.9.2013 o 18:26 | (upravené 16.9.2013 o 18:49) Karma článku: 26,51 | Prečítané:  5306x

Na ministerstve zdravotníctva si zrejme neuvedomili alebo si jednoducho nechceli uvedomiť, aký je rozdiel medzi vrtulníkom a autom. Inak by neohrozovali ľudské životy.

Od štvrtka 12. septembra 2013 boli stanice leteckej záchranky v Bratislave a Trenčíne nefunkčné, nakoľko im skončila licencia a členovia výberovej komisie sa ešte "nerozhodli", komu zveria naše životy. A tak si môže hovorkyňa ministerstva zdravotníctva tvrdiť koľko chce, že životy občanov neboli ohrozené. Tak jeden konkrétny príklad pre pani ministerku, jej hovorkyňu a celú suitu na ministerstve zdravotníctva.

Piatok 13. septembra 2013 sa stala na Záhorí dopravná nehoda, pri ktorej sa zranili tri osoby, dvaja muži ľahko a jedna žena sa zranila ťažko. Potrebovala rýchly prevoz a operáciu, ktorú jej vzhľadom na vážnosť situácie mohli poskytnúť až v Bratislave. Lenže vrtulník z Bratislavy samozrejme nemohol zlietnuť, lebo nemal licenciu, ten v Trenčíne rovnako. A tak ostávala stanica leteckej záchranky v Nitre a v Žiline. Tam ale boli vrtulníky práve obsadené. 39-ročná žena bola teda prevezená len sanitkou do Skalice a pár hodín po nehode zomrela.

Možno je to len polemizovanie a po boji je každý generál, ale vysvetlí niekto z ministerstva zdravotníctva dotknutej rodine, že pre záchranu ich člena urobili kompetentní všetko...?

16. septembra 2013 už Zvolenská podpísala licenciu aj pre Trenčín a Bratislavu. Pár dní zdržania na ministerstve, pár dní benevolentnosti a niekto si to možno odskákal. Nikto nikdy neurčí, či by vrtulník život žene zachránil, ale minimálne morálne Zvolenská a jej suita na ministerstve zlyhali. To čo tvrdila hovorkyňa ministerstva, že o zdravie občanov bude postarané, v tom piatkovom momente nebola pravda.

Je smutné, že napríklad pri SPP sa ide vláda potrhať, aby rozhodla čo najrýchlejšie, ale pri tak závažnej veci ako je ochrana zdravia a životov, má výberová komisia času na rozdávanie. Zvolenská by sa mala minimálne hanbiť. A ospravedlniť sa...Ale ona si pravdepodobne ani nič nevšimla z tepla svojej obývačky... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

DOMOV

Kardiochirurg Fischer nemôže robiť ani len sanitára

K povolaniu sa bude môcť vrátiť najskôr po dvoch rokoch.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?