Najvernejší volič SMERu

Autor: Tomáš Bosák | 9.9.2013 o 18:17 | (upravené 9.9.2013 o 18:35) Karma článku: 27,29 | Prečítané:  6018x

Zmluva medzi štátnym Tiposom a hokejovým Slovanom sa dá chápať aj ako zmluva medzi vládnym SMERom a Jurajom Širokým, štedrým sponzorom sociálnych demokratov.

Miliónový darček od Tiposu pre hokejový Slovan je len časťou koláča, na ktorom si Široký pochutnáva. Niekoľkoročná podpora SMERu sa mu vracia vo viacerých rovinách. Váhostav valcuje konkurenciu pri tendroch na nové cestné úseky a teraz si ďalšie Širokého "dieťa" pochutná na štátnych (našich) peniazoch. Slovan Bratislava.

Áno, dá sa argumenotvať, že Tipos sponzoruje aj iné športy a iné akcie. No ak napríklad Slovenskému futbalovému zväzu dá ročne 240 tisíc eur, Slovan zhrabne za sezónu vyše milión eur. Z celkového rozpočtu 12,5 miliónov eur je pomoc Tiposu nezanedbateľná. Širokému sa možno len vracia jeho "sponzorské".

Ale čo sa budem čudovať, keď v dozornej rade Tiposu sedia ľudia, ktorí tam sedeli aj v čase prvej Ficovej vlády, keď Tipos cyperskú schránkovú firmu Lemikon obdaroval 16 miliónmi eur. A možno by sme prišli aj o oveľa viac miliónov, keby sa vtedy do celého problému neobuli médiá. Až potom zakročila vláda.

Je zaujímavé, až schizofrenické, keď štát ohlasuje problém s deficitom, štátnym rozpočtom, je nútený šetriť a štátne firmy žijú v úplne inom svete. Manažment Carga si dovolí nakupovať nové audiny, Tipos vyhodí miliónik na Širokého hokej...aké problémy? Štát má peňazí na rozdávanie dosť, keď je potrebné podporiť najvernejších a najsolventnejších voličov. Veď je potrebné vrátiť to, čo investovali do víťaznej strany. Len škoda, že to platíme my všetci z vlastných vrecák. Tá najsociálnejšia strana na Slovensku nám vystavuje pekne mastný účet. A Široký je len špičkou ľadovca, čerešničkou na torte. Hladných sponzorov SMERu je ešte veľa, veľa...Na to nebude stačiť ani Tipos...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?