Mečiar skončil, ale jeho "dedičstvo" ostalo

Autor: Tomáš Bosák | 8.9.2013 o 20:23 | (upravené 8.9.2013 o 20:49) Karma článku: 13,92 | Prečítané:  798x

To, že Mečiar skončil oficiálne vo funkcii predsedu HZDS, je už len formalita. Strana je mŕtva už dávnejšie. Ale to, čo nám tu zanechal, sa formalitou nikdy nestane.

Áno Mečiar stál pri zrode Slovenskej republiky. Jeho meno sa už bude navždy spájať s rozdelením Československa a vznikom nášho samostatného štátu. Z kníh dejepisu ho už nevymaže nikto. Ale nie všetko čo nasledovalo, by malo byť v učebniciach dejepisu. Alebo vlastne malo...aby sa nezabudlo na tie špinavosti.

Slovensko bolo za Mečiara v rukách jednej strany, HZDS. Aj teraz sa Slovensko nachádza v rukách jednej strany. Výstraha do budúcnosti? Ten, kto chce velebiť Mečiara za vznik Slovenskej republiky, či naštartovanie slovenskej ekonomiky, samospráv, politického systému, musí povedať aj to povestné "B". A to sú rozpredané štátne podniky doslova za haliere pre kamarátov, zadĺžené banky, využívanie SIS na posilnenie moci HZDS, uvrhnutie Slovenska do izolácie v Európe, zvrátené amnestie a tak by sa dalo menovať ďalej. A hlavne veľa nesplnených sľubov o tom, koľko peňazí na Slovensko dokáže Mečiar priniesť, ako sa priblížime Švajčiarsku. Ale keď už sme pri tých sľuboch, tak tie ponúkali aj jeho nasledovníci. Na dvojité Dzurindove platy si spomenie hádam každý. Teraz sa už slovo "sľuby" nepoužíva. Teraz sa sľubujú istoty...

Mečiar neodišiel teraz. Mečiar odišiel už v roku 1998, keď prehral voľby. Už v roku 1998, resp. po ďalších voľbách v roku 2002 mal odísť do politického dôchodku. Lenže Mečiar prehrávať nevedel. Nezniesol konkurentov a tak strana produkovala len odpadlíkov, z ktorých jeden je teraz neslávnym prezidentom. Hoci Mečiara Fico v roku 2006 vytiahol do vlády, bola to už len jeho povestná labutia pieseň. Mečiar je skvelou ukážkou, ako by politik nemal skončiť. Skončiť na smetisku dejín. Pochoval svoju stranu, vytvoril z nej len kult svojej osobnosti a HZDS už je mŕtvou stranou. A zostane takou navždy. Je to memento pre súčasných politikov, že odísť je potrebné v správnom čase. Nech si v SMERe hovoria čo chcú, v mnohom sa podobajú práve na HZDS. A ich koniec môže byť rovnaký.

Mečiar skončil, ale jeho tieň tu ostal. Nevyriešené kauzy, amnestie, ktoré nikto nikdy nezruší a najmä "dedičstvo" v podobe Harabina. Bol to Mečiar, ktorý vytiahol Harabina na ministerstvo spravodlivosti a odtiaľ mal ľahkú cestu na Najvyšší súd, kde sa zakonzervoval zrejme naveky. Mečiar zrejme vedel, prečo to robí... 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?