Pán Počiatek, ten bordel poupratujte lepšie!!

Autor: Tomáš Bosák | 3.9.2013 o 15:53 | (upravené 3.9.2013 o 16:17) Karma článku: 19,85 | Prečítané:  1014x

Vrcholoví predstvitelia manažmentu štátnej železničnej spoločnosti Cargo sa správajú tak, že asi nikdy predtým ani len nevideli správu o ekonomickom vývoji ich spoločnosti. O priepastných dlhoch, ktoré Cargo má už roky.

Je to dlh okolo pol miliardy eur a súčasná strata činí okolo 12 miliónov eur. Súkromná spoločnosť by už pri podobných dlhoch dávno vykázala bankrot. No štátne Cargo si dopraje aj pri neuveriteľnom zadĺžení luxus. Teda, aby som bol presný, luxus si doprajú páni vo vrcholových funkciách Carga. Len podotýkam, že Cargo prepustilo obrovský počet svojich zamestnancov a zahájilo šetriaci režim. Lenže tí manažéri tam hore v kanceláriách si zmysleli, že na starých trojročných audinách predsa oni nemôžu jazdiť a je potrebné nakúpiť najnovšie audinky. Chúdence, veď tie trojročné audiny už podľa nich patria na šrotovisko.

Nakoľko sa ale kúpa nových audín dostala až k ministrovi dopravy Počiatkovi, tak ten spravil bu-bu-bu a Cargo teraz musí hľadať iné cesty ako obnoviť svoj "zanedbaný" vozový park. Všetko by teda vyzeralo k spokojnosti ľudí. Lenže Počiatkovo pokarhanie bude mať zrejme efekt len tak naoko. Je predsa kríza a ľavicový sociálny volič nesmie byť dráždený pravicovými kapitalistickými ťahmi. Ak by mal Počiatek naozaj snahu poupratovať v Cargu, tak tých "pretekárov" na čelných pozíciách by odvolal alebo by im zakázal akýkoľvek nákup áut. Veď voziť sa na trojročných audinách nie je žiadna hanba. Počiatek ale len urobil pár povinných ťahov s metlou a nové audiny zmiznú. Ale vedenie Carga sa netají, že nakupovať nové autá bude. Len zmení značku a cenu. A možno sa dočkáme nejakej výhodnej zmluvy, ktorou sa ešte aj pochvália pred kamerami, ale pod stolom bude skrytých niekoľko dodatkov a koniec koncov bude cena rovnaká ako pri zamýšlaných audinách.

Je to ako keď nominanti KDH si vyplácali povestné zlaté padáky a vedenie KDH samozrejme o ničom nevedelo. Tak buď máme tak slabých ministrov alebo len ticho tolerujú svojim podriadeným to, čo by robili aj samotní ministri.

Takže audiny v Cargu nebudú. Aspoň zatiaľ. Skôr by sa ten úžasný manažment extra zadĺženej štátnej spoločnosti mal poobzerať po nejakom dobrom bicykli alebo kolobežke. Beznádejne zadĺžené Cargo totiž dostalo od Protimonopolného úradu pokutu vyše 10 miliónov eur. Pri tejto pokute vyzerá snaha nakúpiť nové autá ešte pažravejšie....Ale veď stačí prepustiť pár železničiarov a bude aj na pokutu, aj na autíčka...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

DOMOV

Kardiochirurg Fischer nemôže robiť ani len sanitára

K povolaniu sa bude môcť vrátiť najskôr po dvoch rokoch.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?