KDH zacítilo koryto, preto kolaboruje so SMERom

Autor: Tomáš Bosák | 29.5.2013 o 15:43 | (upravené 29.5.2013 o 16:00) Karma článku: 23,04 | Prečítané:  207x

Môže si Figeľ a spol. rečniť, že regionálna politika je iná ako celoštátna. Nepresvedčí nikoho. Pre KDH je lepšie ísť na regionálnej úrovni so SMERom, zradiť, ale mať postarané o moc a peniaze, ako dodržať slovo.

A to si hovorí kresťanské hnutie. Politika je o moci a peniazoch a KDH nie je výnimkou. Ľudová platforma je na regionálnej úrovni už len zdrapom papiera. Kým Figeľ a jeho stranícki kumpáni sa snažia rýpať do SMERu pri každej kauze, v poslednej dobe akosi utíchli. A hneď mi je jasné prečo. Lebo potichu pripravovali presun doľava a dohadovali za chrbtom regionálne koalície. Môže sa Frešo aj rozčapiť od nervov, KDH ide vlastnou cestou. A určite sa nedali kúpiť len za tých 30 judášovských strieborných.

V Nitrianskom kraji, v Banskobystrickom rovnako. A vyzerá, že aj v Trnavskom kraji pôjde KDH proti svojim kamarátom z Ľudovej platformy. Najlepšie na tom je, že Figeľ cíti sklamanie z regionálnych štruktúr. Dosť trápne schovávanie za svojich podriadených. Vraj KDH nie je vodcovskou stranou. Každá strana počúva svojho predsedu a keby KDH bola tak silno demokratická strana, asi by už neodišlo zo strany toľko politikov. Mikloško, Palko, Lipšic so Žitňanskou, Procházka. Tí všetci by mohli rozprávať o demokracii v strane.

Nie, žiadna demokracia, KDH cíti koryto, vie, že momentálne je výhodné hrať s červenými a byť tak na víťaznej strane. Aké to len bude farizejské, keď pri najbližších celoštátnych voľbách (prezidentských) bude KDH stáť na čele opozície a hrdo sa biť, ako bojuje so SMERom v prednej línii. Majú to voliči KDH ťažké s toľkou schizofréniou vo vlastnej strane.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?