Miliónový "úspech" našej sociálne cítiacej vlády

Autor: Tomáš Bosák | 23.5.2013 o 17:24 | (upravené 23.5.2013 o 17:44) Karma článku: 15,53 | Prečítané:  214x

O takmer 30 miliónov eur práve prišlo Slovensko, ale ministerstvo financií naďalej tvrdí, že o tieto peniaze neprídeme. Bude to dostatočná výstraha pre arogantnú politiku terajšej vlády?

Keď Ficova prvá vláda zakázala v roku 2007 zákonom zdravotným poisťovniam vyplatiť zisk, Fico sa bol istý, že nič sa nestane. No silné ramená a sladké slová platia akúrat tak na slovenských voličov a za hranicami krajiny strácajú význam. Holandská spoločnosť Achmea, vlastník Unionu ukázala, že Ficovo socialistické ponímanie politiky má svoje mantinely. Keď minulý rok medzinárodný arbitrážny súd rozhodol, že máme platiť, Ficova vláda si z rozhodnutia súdu urobila trhací kalendár. Slovensko jednoducho nezaplatí. Aspoň tak sa rozhodol SMER.

Na obranu Ficovej vlády je potrebné povedať, že o spore ešte rozhodujú nemecké súdy. Ale ak aj tam neuspejeme, potom už nič neochráni naše peňaženky. A tu sa natíska otázka, prečo už konečne každý ústavný činiteľ nemá ručiť svojím krkom za majetok štátu. Hmotná zodpovednosť. Každý zamestnanec na Slovensku ručí za chyby na pracovisku, no politici u nás rozhadzajú naše peniaze ako zápalky.

Tento prípad a zablokovanie takmer 30 miliónov slovenských eur je krásnym príkladom toho, že náš najobľúbenejší politik p. JUDr. Fico by mal najprv dvakrát rozmýšľať a potom niečo urobiť. Toto je zlomok toho, čo budeme musieť zaplatiť, ak Ficova vláda bude trvať na jednej zdravotnej poisťovni. Veľa kriku pred kamerami a potom len ticho otvárame peňaženky. Tak nech ich teraz otvorí pán Fico a spolu s ním aj Mečiar a Slota, jeho vtedajší koaliční partneri, ktorí sa rovnako zaslúžili o ten fantastický zákon. Mimochodom na Slovensku protiústavný. Všetci traja páni by sa mali z čoho poskladať na tých takmer 30 miliónov eur.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?