Zatvorte ústa prezidentovi a zoberte mu aj pero

Autor: Tomáš Bosák | 30.4.2013 o 18:07 | (upravené 2.5.2013 o 4:59) Karma článku: 30,01 | Prečítané:  3642x

Pred pár mesiacmi som tvrdil, že prezidenta Gašparoviča je potrebné držať v domácom väzení. Teraz by som dodal, že je potrebné mu nielen zakázať hovoriť, ale aj písať.

"Som rád že som mohol navštíviť tento ´dom krási´". Tým, čo poznajú gramatiku, sa na túto vetu ťažko pozerá. No keby ide len o nejaké nepodstatné poznámky, ale to je veta napísaná ako oficiálny pozdrav v knihe veľvyslanectva Indonézie.

Keď už pomocníci pánovi prezidentovi pomáhajú s prejavmi, tak by mu mohli začať pomáhať aj s písaním. Alebo mu jednoducho zhabať všetky perá. Jeho kamarát Klaus by mu ukázal ako sa dá pero rýchlo schovať do vrecka.

Vy ste analfabet pán prezident? Novinárke sa smejete do tváre, že nevie čítať rozhodnutie Ústavného súdu, ktoré je plné právnických výrazov a Vy napíšete vetu o 9 slovách s dvoma gramatickými hrúbkami. Ale ako povedal pán hovorca Trubač, mýliť sa je ľudské. A vo Vašom prípade pán prezident je to každodenná záležitosť.

Takže napriek tomu, že prezidenta by sme si mali drža v úcte, ja tvrdím, že v prezidentskom kresle máme človeka, ktorý ako predseda parlamentu bol spoluzodpovedný za situáciu, aká bola na Slovensku za mečiarizmu, človek, ktorý svojimi breptami len zosmiešňuje našu krajinu, človeka, ktorý je tak stranícky ako žiadny prezident pred ním, človeka, ktorý odpílil celú generálnu prokuratúru a napokon aj človeka, ktorý by sa mal vrátiť do školy, aby sa naučil trocha gramatiky. Pri krížovkách na dôchodku sa mu to zíde.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?