Prezidentova obľúbená značka

Autor: Tomáš Bosák | 26.4.2013 o 18:46 | (upravené 26.4.2013 o 19:02) Karma článku: 23,63 | Prečítané:  2177x

Ide zrejme o jedno z posledných verejných obstarávaní v prezidentskom paláci za "panovania" Ivana Gašparoviča. No ani teraz prezidentská kancelária ničím neprekvapila. Za podobné verejené obstarávanie by sa hanbili aj v Mongolsku.

Zákony týkajúce sa verejných obstarávaní sú zrejme na Slovensku ešte v plienkach. Lebo v poslednej dobe čo tender, to perla a blamáž. Prezidentská kancelária sa rozhodla napriek svojmu šetriacemu režimu nakúpiť výpočtovú techniku. V poriadku, administratíva si vyžaduje obnovu svojej výpočtovej techniky. No začať súťaž a nastaviť ju presne tak, že môže uspieť len jedna značka, je hodné tak Horných Plachtiniec a nie prezidentskej kancelárie.

Kto nie je predajcom značky HP, ten môže na tender zabudnúť. Takže jasné presadzovanie jedinej značky. To je ako keby sa vyhlásil tender na výstavbu diaľnice, ale zvíťaziť nemôže ani Doprastav, ani Skanska, len Hydrostav. Tender, ktorý potom stojí za...nič. Ide len o splnenie zákona, aby sa udialo verejné obstarávanie, ale víťaz je dopredu istý. Buď by sa mali poslanci v parlamente zamyslieť a zrušiť celý zákon o verejnom obstarávaní, lebo je absolútne nefunkčný alebo naozaj prijať zákon, ktorý by zabránil dopredu uspieť vybranej firme.

Vymyslieť nové pravidlá pri verejnom obstarávaní má momentálne vo svojich rukách Kaliňák, no ak ten bol ochotný využívať služby pochybnej agentúry z neznámych (teraz už známych) Horných Plachtiniec, tak sa asi veľkého zlomu tak skoro nedočkáme.

A čo na celý tender hovorí na slovo vzatý odborník z prezidentského paláca, hovorca hovorcov Trubač? Citujem : "pri zostavovaní súťažných podkladov obstarávateľ vychádzal z verejne dostupných technických informácií, ktoré nie sú nijakým spôsobom utajované alebo neprístupné,".

Nuž vyjadrenie Trubača bolo tak múdre ako je celý tender. Ale napokon, čo múdre sa za posledné obdobie v prezidentskom paláci udialo...?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?