Počiatek blúzni už rovnako ako Fico

Autor: Tomáš Bosák | 25.2.2013 o 16:03 | (upravené 25.2.2013 o 16:19) Karma článku: 23,69 | Prečítané:  290x

Počiatek nám sľubuje do konca volebného obdobia rozostavaných vyše 300 km diaľnic. Ak sa pod rozostavaním rozumie nabitie drevených kolíkov do zeme, tak potom je tento ambiciózny plán splniteľný. Inak je to útopia hodná nášho premiéra.

Už pri nástupe prvej vlády SMERu bol Fico až neohrabaným jasnovidcom, keď vyhlásil, že v roku 2010 bude D1 hotová. Nemám pocit, že by som sa už štvrtý rok (vrátane roku 2010) premával po dokončenej diaľnici. A minimálne ďalších sedem rokov sa ani nebudem. V našich podmienkach bude čo i len tretina, to je približne 100 km na rozostavanie, úspechom. Naťahujúce sa verejné obstarávania, výber správnych sponzorov, predražené stavby, problémy s eurofondami, to všetko stojí v ceste Počiatkovmu plánu. Až potom, po zvládnutí všetkých byrokratických kľučiek sa začína stavať. Počiatek teda zrejme podľahol eufórii alebo blúzneniu svojho šéfa vo vláde. Všetky sľuby a to ktoréhokoľvek ministra dopravy, zatiaľ dobehli každého z nich do poslednej bodky. Môžu si Vážny, Figeľ a Počiatek nadávať koľko chcú, všetci patria pri výstavbe diaľníc do jedného vreca.

A to sa tu oháňame dvojprúdovými diaľnicami, ktoré sa už v Európe pomaly ani nestavajú, riešia sa minimálne trojprúdové diaľnice. A kým sa slávnostne diaľnica dotrepe až do Košíc, už bude potrebné opravovať úseky medzi Bratislavou a Trenčínom. Nehovoriac o tom, že výstavba D1 úplne zatienila problémy ciest prvej triedy, ktoré sú mnohé v katastrofálnom stave.

Takže Počiatkove a Ficove plány sú jedna vec a myslím si (alebo nedajbože), že výstavba našej svetoznámej D1 počká aj na prípadnú tretiu Ficovu vládu, či ďalšie pravicové zlepence.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?