Smeráci veselo oslavovali Fidelovu revolúciu

Autor: Tomáš Bosák | 3.2.2013 o 16:57 | (upravené 3.2.2013 o 17:12) Karma článku: 19,37 | Prečítané:  141x

Pamätám si na jedno vyjadrenie nášho pána premiéra, že on si ani nevšimol, že nejaký 17. november 1989 vôbec u nás bol. No v Smere si veľmi dobre všimli, že revolúcia v roku 1959 na Kube bola. A tak si veselo pripíjali spolu s komunistami na recepcii na veľvyslanectve Kuby na počesť Fidela.

Komunista sa nezaprie nikdy. A v Smere ich je dostatok. Fidelov režim má s nástupom Ficobej vlády zdá sa u nás opäť zelenú. Veď na oslave revolúcie boli tak ako zástupcovia ministerstiev, tak aj zástupcovia našej diplomacie a tiež vládneho Smeru. A zdôvodnenie našej diplomacie? Vraj na Kube dochádza k výrazným zmenám a rovnako stále nezabúdame prízvukovať dodržiavanie ľudských práv.

Aké farizejské konštatovanie. Tak ak niekoho kritizujem, tak mu nebudem na večierku pripíjať na zdravie. Ale keď už v Smere nevedia stráviť tú našu "nežnú"revolúciu, tak oslavujú aspoň tú pravú socialistickú, kubánsku. Kuba sa nemení, to že sa otvára, je len preto, že ľudia už nemajú dať čo do hrdla, tak sa nejaké zmeny jednoducho musia udiať. Ale ide stále o rovnako nedemokratický režim, ako bol pred 10, či 20 rokmi.

Je to taká schizofrénia. Raz príjimame na Slovensku disidentov a raz zasa oslavujeme Fidela. Záleží aká vláda je na čele. A teraz máme tu červenšiu. Takže sa možno dočkáme podobných večierkov aj na veľvyslanectvách Číny, Vietnamu a podobných spriatelených krajín. A páni zo Smeru nech nezabudnú pripomenúť tie ľudské práva a podobné formality. Potom si už len zaspievať internacionálu a na zdravie. Na Fidela.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Umenie alebo propaganda? Pozrite si diela, aké vznikali za slovenského štátu

Slovenská národná galéria sa pustila do náročného projektu.

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Putin prichádza navštíviť Merkelovú a baby Trump (karikatúry týždňa)

Výber SME z prác karikaturistov z celého sveta na tento týždeň.


Už ste čítali?