Aj ja napíšem sedem strán za 10 000 eur

Autor: Tomáš Bosák | 16.1.2013 o 16:26 | (upravené 16.1.2013 o 16:45) Karma článku: 21,42 | Prečítané:  347x

Keď má pre nemocnicu vytvoriť plán firma, ktorej konateľom je kotolník (nič proti žiadnej profesii) a táto nemocnica sa nachádza na Slovensku, smrdí to minimálne kauzou, ak nie priamo handlovaním s verejnými peniazmi.

Žilinská nemocnica potrebuje naštartovať proces oddĺženia a zefektívniť svoj chod. A v dnešnej dobe je potrebné ku všetkému plán, ako to urobiť. A tak riaditeľ nemocnice najmä firmu, ktorá tento plán vypracuje. A tu sa začína groteska. Konateľom spoločnosti je kotolník, ktorý pred kamerou ani len nevie, čím sa jeho firma zaoberá. Samozrejme dosadiť do čela firmy hocikoho je právo každého, kto je za firmu zodpovedný a nalieva do nej peniaze. No daný pán kotolník žije v rovnakej obci ako riaditeľ nemocnice. Možno len ďalšia zhoda náhod, ale keďže sme na Slovensku a ide o čisté peniažky z nemocnice, tak ťažko v uvedenej veci vidno úplnú transparentnosť.

Nech už je firma kotolníka akokoľvek v práve, nemocnica vyplatila za údajný ohromný plán 10 000 eur. A čo je najlepšie, ten bombastický plán, ktorý vychvaľuje aj ministerka zdravotníctva Zvolenská má "až" sedem strán. Na prvých štyroch stranách je zhrnutá aktuálna situácia nemocnice, čo by si vedela pripraviť aj samotná nemocnica a posledné tri strany vraj prinášajú ozdravný plán. 10 000 eur. Za také peniaze by som veru aj ja zanechal svoju profesiu a pár dní sa povŕtal v nemocničných papieroch. Peniaze sú vyplatené a snáď ten ozdravný plán nebude len ležať v šuflíku, lebo potom sa naozaj len niekto potreboval nabaliť.

Výmyselnosť na Slovensku naozaj nepozná hranice. Myslel som si, že schránkové firmy, podobné tej pri predaji emisií, sú tým najdokonalejším a zároveň najtrápnejším spôsobom ako zakryť netransparentnosť a niekedy aj zlodejinu, ale kotolník ako konateľ firmy to tromfol. Už sa teším, čo príde nabudúce. Musím sa aj postaviť do radu, lebo štátne peniaze sa rozdávajú s radosťou a vo veľkom. Ale stále máme poistku, lebo náš pán premiér hrdo vyhlasuje, že bude konať hneď ako zistí prešľap svojho ministra. Takže môžeme spávať pokojne, o peniaze nás všetkých je postarané tam hore.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?