Prezident: "rozhodol som absolútne korektne"

Autor: Tomáš Bosák | 8.1.2013 o 18:14 | (upravené 8.1.2013 o 18:32) Karma článku: 17,28 | Prečítané:  198x

Pán prezident vracia úder. Politológa Kusého zvozil pod čiernu zem a chce žalovať aj jedného z blogerov. Je toho tlaku už na neho akosi veľa. A to sa ešte začal venovať novému koníčku, jasnovidectvu.

Jasnovidectvu preto, lebo si je istý, že Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu sa určite Čentešovou žalobou ani len nebude zaoberať. Gašparovič samozrejme trvá na tom, že rozhodol plne v súlade so staviskom Ústavného súdu.

No stanovisko Ústavného súdu sa dá vyložiť každému podľa jeho záujmu. Prezident len mal rozhodnúť v primeranej lehote a svoje rozhodnutie zdôvodniť. Takže Ústavný súd sem netreba ťahať, ten sa so svojím alibistickým rozhodnutím tiež podieľa na tomto čurbese okolo prezidenta.

Práveže prezidentove dôvody, ktoré pripomínajú rozprávanie malého chlapca, ktorý sa chce obhájiť pred rodičmi, neuspejú pred európskym súdom. Najmä keď na takého smiešne a detinské dôvody potreboval prezident rok a pol svojho mandátu. Našťastie do konca jeho volebného obdobia už toľko času neostáva, takže ďalšieho veľkého rozhodnutia sa nedočkáme.

Sám som zvedavý ako rozhodne súd v Štrasburgu. Či má Gašparovič sklenenú guľu, kde vidí budúcnosť a Čenteš v Štrasburgu nepochodí alebo sa naopak bude prezident hanbiť pred Európou a vyzerať ako nemohúcny starý ujo. Ale napokon, v Európe už toho nášho pána prezidenta poznajú. A ďalej už radšej pomlčím, lebo čo keď bude pán prezident žalovať aj mňa. On je predsa právnik a rozhoduje absolútne korektne. Korektne k tým naľavo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?